Botimet Living

E shtunë, 19 Gusht 2017

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Të pafajshmit” nga shkrimtarja italiane Paola Calvetti.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Të flas nën zë” nga shkrimtarja italiane Lucrezia Scali.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Në kuzhinën e Lindës” nga autorja Linda Fishta. Nga antipastat te pjatat e para, nga mishi te peshku, perimet dhe ëmbëlsirat. 150 receta që do t'ju thjeshtojnë jetën dhe do t'ju bëjnë të ndiheni më mirë.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Pas dyerve të mbyllura”, një roman rrëqethës, turbullues dhe elektrizues. Një histori e mbushur me emocione, që do t’ju mbërthejë e do t’ju bëjë ta përpini librin brenda natës.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Fustani i nuses”, historia e katër grave të dashuruara, që lidhen nga një fustan njëqindvjeçar.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Çështja Karavazho” nga autori Daniel Silva, i konsideruar si autori më i shitur sipas “New York Times”.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Marsiani” nga autori Andy Weir, i konsideruar romani më i shitur sipas “New York Times”.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Vajza e Tifanisë” nga autorja bestseller Deeanne Gist.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “La bella vita” nga autorja Martina Cole.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Sekretet e një jete magjepsëse” nga autorja Susan Meissner.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri "Fqinja", një romancë e bukur, e mbushur me skena sensuale, komike dhe personazhe interesante.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri "Të jetosh gjatë dhe shëndetshëm" nga Martha Stewart. Një udhëzues praktik se si të kujdeseni për veten dhe të tjerët.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri "Zonja Benz" nga autorja Jill Alexander Essbaum.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Premtimi i Krishtlindjes”, një histori dashurie nga mjeshtri i librave për festa, Richard Paul Evans!

Botimet Living prezantojnë librin më të ri për fëmijë "Pepa shkon në pishinë".

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Në tualetin e femrave” nga autorja bestseller amerikane, Carolyn Brown.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri "Kishim një ëndërr" nga shkrimtari dhe përkthyesi i mirënjohur Nasi Lera.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Fuqia e mendimeve” nga autorja Burbuqe Raufi!

Botimet Living prezantojnë librin më të ri “Neandertali kërkon njeriun” nga autorja e suksesshme amerikane Penny Reid.

Botimet Living sjellin librin më të ri “Ha, ushqehu, rrezato” nga Amelia Freer.

Në epokën e teknologjisë moderne, kur bota gëlon nga interneti dhe celularët, Ema dhe Frederiku bëjnë një pakt: do t’i shkruajnë letra njëri-tjetrit dhe do të takohen vetëm një herë në vit në brigjet e Bretanjës.  

Botimet Living prezantojnë librin më të ri "Ura e Mbretit Shën Luigj", novela e autorit të mirënjohur amerikan Thornton Wilder, e cila ka fituar çmimin Pulitzer në vitin 1928 dhe ka kënaqur shijet e lexuesve në mbarë botën.

Botimet Living sjellin librin më të ri “Kallamishte në erë”, një romani i përshkruar nga një frymë lirike që zbut pasionet e fuqishme dhe i kthen ato “në një motiv që gurgullon lirshëm nga buzët e një poeti primitive.

Botimet Living prezantojnë librin më të ri "Femrave u pëlqen e kuqja" nga Daniela Farnese.

Botimet Living prezantojne librin më të ri “Ditar i pashkruar”, një roman i mbushur me emocione në të cilin përshkruhet jeta, mosmarrëveshjet dhe pikëllimi i nje familjeje. i shpallur si libri më i mirë nga amazon.com për vitin 2014. 

E treguar në dy zëra, historia e rrallë e Klarës dhe e Izit, arrin të falë emocione të thella dhe një lojë psikologjike që kulmon në të papritura befasuese.

Një vajzë... shtatë ditë... përndryshe, është e vdekur  

Brenda botës private të Shtëpisë së Bardhë

Botimet Living prezantojnë librin më të ri "Shpirt i egër".

Guida e muajit festiv, histori, receta dhe dekore.

Në dashuri zbulojmë se kush dëshirojmë të jemi. Në luftë zbulojmë se kush jemi në të vërtetë.

Girlboss Sofia Amoruso, Themeluese dhe presidente e kompanisë NASTY GAL

Botimet Living prezantojnë librin më të ri "Cranford, Qyteza e zonjave të fisme" nga Elizabeth Gaskell.

Nga autori i librit vetëndihmues më të shitur në të gjithë botën, "Mënyra e lehtë për të lënë duhanin" ALLEN CARR

Botimet Living sjellin metodën më të Sukseshme të ҫdo kohe për të ndaluar pirjen e duhanit nga Allen Carr.

Nga seria e Botimeve Living vjen në treg libri "200 receta" nga autorja Linda Fishta.

Subcategories