Binjaket

+

Horoskopi javor 20-26 Nentor

binjaketShpeshherë mendja juaj  hiperaktive ju pengon të përqendroheni për një kohë të gjatë në gjërat e rëndësishme. Duke filluar nga kjo javë, falë ndikimit të Neptunit, do të mund të vini rregull në mendimet tuaja dhe do t’u përkushtoheni çështjeve që kanë të bëjnë me të ardhmen, karrierën dhe fatin tuaj. Këtë javë nuk do ta keni Diellin në shenjë dhe mund t’ju bjerë entuziazmi. Të shtunën, falë pranisë së Mërkurit dhe Uranit në shenjën tuaj, do të ndiheni sërish të gjallëruar. Për fat do të jetë një ditë feste.   

Dihet që të lindurit e kësaj shenje nuk ndihen shumë rehat në një botë magjike të mbushur me optimizëm. Mendja juaj tepër aktive arrin të depërtojë në thellësi të situatave në dukje të bukura. Kjo ndjesi do t’ju shoqërojë të paktën deri të enjten, kur s’do të mungojnë rastet për t’u argëtuar. Por ju sërish do të shfaqni mosbesim. Të premten, falë pranisë së Marsit në shenjën tuaj, do të keni forcën e nevojshme për të thënë “jo” për gjërat që i konsideroni sipërfaqësore.  Koha do ta tregojë që keni të drejtë.