living social

Home | Art Craft | Bizhuteri | Si të bëjmë vathë në kushte shtëpie

Si të bëjmë vathë në kushte shtëpie

Font size: Decrease font Enlarge font
Si të bëjmë vathë në kushte shtëpie

Nëse ju dëshironi të krijoni vetë bizhu, ju mund t’i bëni shumë mirë ato në kushte shtëpie.

Mund të krijoni një palë vathë shumë të bukur me rruaza duke ndjekur hapat më poshtë:

Hapi: 1

Zgjidhni gjilpëra të cilat janë me kokë, përsa i përket përmasave të saj, i zgjidhni sipas dëshirës.

Hapi: 2

Zgjidhni rruaza me vrimë, të cilat duhet t’i vendosni në gjilpërë. Mund të zgjidhni rruaza të formave dhe ngjyrave të ndryshme për të eksperimentuar sa më shumë. 

Hapi: 3

Shtoni rruazat derisa të keni lënë 1.5 cm hapësirë në fund të gjilpërës. 

Hapi: 4

Përdorni një pale pinca të vogla për të kthyer fundin e gjilpërës në një kënd 90°.

Hapi: 5

Përkuleni me pinca fundin e gjilpërës për t’i dhënë formën e duhur vathit. 

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

5.00