living social

Home | Fashion | Tendencat e fundit te modes | Modë, aksesorët e Vjeshtë-Dimër 2013

Modë, aksesorët e Vjeshtë-Dimër 2013

Font size: Decrease font Enlarge font
Modë, aksesorët e Vjeshtë-Dimër 2013

Le t’i hedhim një sy tendencës së modës për dimrin e ardhshëm, cilët do të jenë aksesorët më në modë për 2013?

Fillojmë me një pasion femëror... këpucët. Të gjitha femrat do të donin shumë këpucë, aq shumë sa të mbushej i tërë dollapi, por për fat, mjaftojnë vetëm pak për të qenë në modë.
Nga sfilatat e koleksioneve Vjeshtë - Dimër 2013 të stilistëve më të mëdhenj, vërejmë disa aksesorë që do të zotërojnë qyteteve metropolitane dhe jo vetëm: një prej tyre?
Padyshim “pumps”, të sheshta e me majë si në vitet ’80, por më të bukura, të zeza dhe me detaje rock&roll, siç janë perçinat.
Për këpucët e përditshme, nuk do të mungojnë “slipper” apo këpucët “mokasine” si ato të propozuara nga Miu Miu, të cilat nëse nuk i pëlqen i urren, por nëse i zgjidhni, duhet të jeni elegante dhe të sigurta në të veshur, perfekte për një stil dandy chic.
Dhe mbërrijmë tek çantat, në dimër nuk mund të mungojë “pochette”, aq më mirë nëse do ishte e varur me një zinxhir të përdredhur në kyç, për të dhënë një efekt byzylyk, e kombinuar me pulovra të ngrohta e të buta. Ndërsa porsa i përket bizhuterive, dimri i 2013 është pak “i rëndë” me varëse të mëdha, gurë të çmuar dhe unaza me ngjyra.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (2 u postua)

avatar
ela 10/02/2013
cool
Reply Thumbs Up Thumbs Down
-1
Raporto si te papershtatshem
avatar
14/03/2013
so beautiful
total: 2 | shfaq: 1 - 2

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

0