living social

Home | Fashion | Tendencat e fundit te modes | Tendencat e palltove për sezonin vjeshtë-dimër 2013/2014

Tendencat e palltove për sezonin vjeshtë-dimër 2013/2014

Font size: Decrease font Enlarge font
Tendencat e palltove për sezonin vjeshtë-dimër 2013/2014

Gjithkush ka nevojë për një pallto në të ftohtin e vjeshtës, por kush thotë që duhet të jetë e zezë dhe e mërzitshme?

Këtu janë tendencat e fundit të palltove për vitin 2013.

Kur vjen shtatori temperaturat fillojnë të ulen duke i bërë të nevojshme veshjet e trasha si palltot. Për këtë arsye këtë vjeshtë, stilistët e modës i kanë vënë një theks të veçantë mbi mantelet, duke i bërë ata një nga më të nevojshmet në dollapin tuaj. 

 

Pallto në stilin e meshkujve: copa është e leshtë dhe e rëndë. Kjo pallto ka një prerje të drejtë, pa linja, në mënyrë që të krijojë një pamje mashkullore. 

Peliçet e gëzofit: ndoshta ju jeni një fans i peliçeve dhe kjo është një nga tendencat më të mëdha të kësaj vjeshte. Kjo ju krijon një pamje elegante dhe shik.

Pamja retro: në modë gjithçka e viteve të kaluara rikthehet sërish. Ky stil na rikthen në vitet 50, me një bel të ngushtë dhe në formë kove poshtë.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

1.50