living social

Home | Kafshet | Si te kujdesesh per kafshet?

Si te kujdesesh per kafshet?

3 gjëra që nuk i dinit për oktapodët

Oktapodët janë një nga kafshët më misterioze të natyrës. Ata janë të njohur për 8 tentakulat e tyre të cilat lëshojnë “bojë” por me këto 3 fakte interesante i bëjnë ata ndër kafshët më mahnitëse. ... Artikulli i plote

Studimet e reja provojnë se dhitë dhe qentë mund të bien në dashuri

Të gjithë i duam kafshët tona, po ata mund të na duan ne? Sipas studimeve kafshët shfaqin shenja dashurie ndaj nesh për të marrë atë që duan dhe për trajtuar ashtu si ata duan. ... Artikulli i plote

Pse koalat i përqafojnë pemët gjatë verës?

Kolat janë kafshë që gjenden në Australi por jo vetëm. Gjatë muajve të verës koalat qëndrojnë mbi pemë duke i përqafuar ato. Po pse vallë? ... Artikulli i plote

3 vendet ku nuk duhet ta merrni qenin tuaj me vete

Shfaqja me fishekzjarre. Mos e merrni qenin tuaj me vete pasi zhurma e fishekzjarrëve dëmton dëgjimin e qenit tuaj por edhe pse ata kanë shumë frikë prej tyre. ... Artikulli i plote

Kafshë që lëshojnë tinguj të çuditshëm dhe gazmorë

A keni parë ndonjëherë një qen që "këndon"? Dhe një mace që "bisedon"? Nëse ju mendoni se kafshët nuk mund të flasim apo të këndojnë e keni gabim! ... Artikulli i plote

Zbuloni disa kuriozitete rreth maces

Ka ardhur koha që të mësoni gjëra të reja për macet tuaja sidomos ato që janë të nevojshme t’i dini. ... Artikulli i plote

Çfarë bëjnë macet kur nuk jeni në shtëpi?

Që në kohët e lashta macja është rrethuar nga një aureolë e mistershme. Ato konsiderohen si kafshë të pavarura, egoiste dhe shumë të afta të për veten e tyre. ... Artikulli i plote

Akullore për miqtë tuaj me 4 putra

Gjatë stinës së verës ne arrijmë të freskohemi qoftë edhe me një akullore, por si t’ja bëjmë që këtë kënaqësi nuk mund ta ndajmë me qenin tonë? ... Artikulli i plote

Simptomat që tregojnë se lepurushi juaj është sëmurë

Lepujt kërkojnë kujdes të veçantë, sidomos kur jetojnë në kushte shtëpie. Më poshtë po ju listojmë disa simptoma që do ju ndihmojnë për të kuptuar nëse lepurushi juaj është sëmurë dhe ka nevojë për ndihmën e veterinerit. ... Artikulli i plote

Cilat janë rreziqet me të cilat përballet familja nga prania e një kafshe në shtëpisë?

Me ardhjen e një pjesëtari të ri në familje, siç është qeni, pyetja fillestare është siguria shëndetësore. Tek kafshët ekziston rrezikshmëria e sëmundjeve zoonoze ( sëmundje të transmetueshme nga kafsha tek njeriu dhe anasjelltas). ... Artikulli i plote

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 339 | shfaq: 1 - 10

Log in