living social

Home | Kopshtaria | Enciklopedia e luleve | Trëndafilat e kuq nënkuptojnë dashuri

Trëndafilat e kuq nënkuptojnë dashuri

Font size: Decrease font Enlarge font
Trëndafilat e kuq nënkuptojnë dashuri

Të gjalla, intense, sensuale, të ëmbla, me petale të mëndafshta. Aroma e tyre e ka bërë këtë lule një ndër më të famshmet dhe më të vlerësuarat.

Trëndafili i kuq nënkupton dashurinë dhe pasionin absolut. Të marrësh një trëndafil është dëshmi se ndjenjat e personit, i cili jua ofron janë reale, të forta dhe të thella.

Trëndafili i kuq është i përshtatshëm për të gjitha situatat! Në fillim të një marrëdhënie që nis të lulëzojë mund të dhurosh vetëm një trëndafil për të deklaruar dashurinë. Buqeta me trëndafila reflekton admirimin dhe përkushtimin e personit që jua dhuron, shenjë e një angazhimi afatgjatë. Ofroni gjithmonë një numër të rastësishëm të luleve në buqetë por më pak se 10.

I vetmi përjashtim nga rregulli: Një buqetë me 12 trëndafila të kuq është prova më e madhe e dashurisë dhe mesazhi më i mirë për martesë. 

 

 

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (7 u postua)

avatar
Tom 13/06/2013
You make things so clear. Thanks for tiankg the time!
avatar
gsytymg 15/06/2013
QAhPZw <a href="http://tlubpfedangi.com/">tlubpfedangi</a>
avatar
avzbccj 15/06/2013
EWwQsJ , uwwbfhtubfut, [link=http://gkpukdfdgzxn.com/]gkpukdfdgzxn[/link], http://llvxggnvhckk.com/
avatar
ogbgyazosu 17/06/2013
8wsCQZ , gjvipsejvvuw, [link=http://ixrndiwtgxjb.com/]ixrndiwtgxjb[/link], http://lpjumsfzwpui.com/
avatar
kecegm 17/06/2013
btwBLv , fhixufmgcuda, [link=http://zharhsgyuxdv.com/]zharhsgyuxdv[/link], http://hzgyypfmxcbr.com/
avatar
emrkmk 17/06/2013
WheHhO , sdvhgjeirvgk, [link=http://dcesldjuyvdg.com/]dcesldjuyvdg[/link], http://zcsvtdkvhtnl.com/
avatar
18/09/2013
klik/[i]
total: 7 | shfaq: 1 - 7

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

1.00