living social

Home | Kuzhina | Embelsira | Dardha me krem çokollate dhe akullore

Dardha me krem çokollate dhe akullore

Font size: Decrease font Enlarge font
Dardha me krem çokollate dhe akullore

Përbërësit:

4 dardha të mëdha
150 ml pana e freskët
70 g çokollatë e zezë
1 lugë e vogël niseshte
1 kallam kanelle
3 lugë bajame të pjekura e të copëtuara
250 g akullore me vanilje
Lëng i një limoni
Vështirësia: shumë e thjeshtë
Koha e përgatitjes: 20 minuta

Përgatitja:

1.    Lini të ziejë një litër ujë me sheqerin, kanellën dhe lëngun e limonit. Qëroni dardhat pa u hequr bishtin, hidhini në ujë dhe ziejini për 5 minuta. Kullojini dhe lërini të ftohen, ndërkohë që përgatisni kremin e çokollatës.
2.    Ziejeni panën në një tenxhere për disa minuta, shtoni çokollatën dhe niseshtenë dhe vazhdoni të përzieni për disa sekonda derisa të bëhet lëng i trashë.
3.    Vendosni dardhat në 4 pjata të vogla, hidhni sipër kremin e çokollatës së ngrohtë dhe bajamet e pjekura. Vendosni anash dardhave dy lugë akullore me vanilje dhe shërbejini menjëherë.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (4 u postua)

avatar
BeShop 15/06/2013
Thanks for your thhoguts. It's helped me a lot.
avatar
Kaushiv 15/06/2013
People nromllay pay me for this and you are giving it away!
avatar
qxjzgaipwm 17/06/2013
TQgmQO <a href="http://xgryuzgvvayo.com/">xgryuzgvvayo</a>
avatar
ixxpydjngpz 17/06/2013
SHtZJy <a href="http://lhbxzfjtpvuu.com/">lhbxzfjtpvuu</a>
total: 4 | shfaq: 1 - 4

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

4.00