living social

Home | Kuzhina | Embelsira | Kadaif rulo me petë

Kadaif rulo me petë

Font size: Decrease font Enlarge font
Kadaif rulo me petë

Përbërësit e kësaj recete:

4 petë

1 kg kadaif

12 luge gjelle margarinë

2 gota uji të thërrmuara me arra

Për sherbetin:

6 gota uji me sheqer

4 gota uji

Lëngun e një limoni

Për zbukurim:

Fistiqe të thërrmuara ose akullore

Përgatitja:

Ndajmë kadaifin në katër pjesë për katër petët.Marrim një petë dhe e spërkasim me margarinë të shkrirë. Marrim ¼ e kadaifit dhe e shpërndajmë mbi petë. Marrim arrat dhe i shpërndajmë në gjithë sipërfaqen. Fillojmë dhe mbledhim në formë ruloni petën me kadaifin. Ta mbështjellim fort dhe më pas e presim rulo- rulo. Kështu veprojmë edhe me petët e tjera. E fusim në furrë ku më parë e kemi ngrohur në 170 grade për 30 minuta. Pasi është pjekur e nxjerrim nga furra dhe e lëmë sa t’i dali avulli i parë pastaj i hedhim sherbetin e ftohtë.

 

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

1.00