living social

Home | Kuzhina | Embelsira | Sfoliat me mollë

Sfoliat me mollë

Font size: Decrease font Enlarge font
Sfoliat me mollë

Përbërësit e kësaj embëlsire:

1 petë sfoliati drejtkëndësh,

2 mollë,

pak sheqer sipas dëshirës.

Përgatitja:

Është e shkëlqyer për ata që duan të mbajnë linjat e trupit, ata që janë me dietë, për fëmijët e këdo, në çdo moment të ditës. Presim petën sfoliat në drejtkëndësha, rreth 10x5cm. Sipas dëshirës spërkasim ose jo me sheqer normal. Pastaj vëmë në rresht fetat e mollës për së gjëri por lëmë pak bordurë bosh në petë. Mollët mund t'i qërojmë ose jo, sipas shijes. Hedhim pak sheqer sipër e i fusim në furrë në 180° për rreth 12-15 minuta e megjithatë derisa të marrin ngjyrë. Nëse nuk u hedhim sheqer sipër, mund t'i lyejmë me marmelatë kajsie pas pjekjes që marrin dhe shkëlqim.

 

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

4.00