living social

Home | Kuzhina | Kuzhina mesdhetare | Makarona & oriz | Rizoto me perime

Rizoto me perime

Font size: Decrease font Enlarge font
Rizoto me perime

Përbërësit:

300 gr oriz
1 kungull i vogël
100 gr bizele
2 karota
1 selino
1 kokërr qepë
1 lugë gjelle gjalpë
2 lugë gjelle vaj ulliri
1 koncentrat perimesh
piper i zi
kripë

Përgatitja:
Shkrijmë gjalpin bashkë me vajin në një tigan. Më pas hedhim qepën të grirë hollë, e kaurdisim për 2 minuta. Presim karotat në kubikë të vegjël dhe i shtojmë në tigan, pasi i kaurdisim dhe 2 minuta të tjera, shtojmë selinonë në kubikë. Në fund shtojmë kungullin e prerë në copa të vogla. Hedhim orizin, më pas shtojmë. E lëmë të ziejë aq minuta sa tregon paketimi.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

3.00