living social

Eskallop i Furrës

Font size: Decrease font Enlarge font
Eskallop i Furrës

Për 6 persona :

-    Mish tul 10 thela të vogla
-    Vaj 2 filxhanë kafeje
-    Qepë 2 ½ kokrra mesatare
-    Miell 3 lugë gjelle
-    Salce 1 lugë gjelle
-    Verë 2 filxhanë kafeje
-    Kripë e piper
-    1 gjethe dafine
-    Domate 4 kokrra
-    Majdanoz 1 tufë

Përgatitja:


Kjo mënyrë gatimi përdoret kur mishi është pak i madh. Priten  dy copa racion (nga pjesa e hollë e shtyllës kurrizore, pjesa e sipërme ose e brendshme), rrihen me rrahësen, u jepet forma e rrumbullakët dhe u hidhet kripë e piper. Lyhen me miell, skuqet lehtë, rreshtohen në tavë dhe përgatitet salca. Në yndyrën e mbetur skuqet qepa dhe domatet e grira hollë, shtohen hudhra, fare pak miell, verë, ujë dhe vihet në tavë. Sipër vihen feta domate dhe majdanoz i prerë hollë. Piqet në furrë mesatare 15-20 minuta. Shërbehet me pure patate, etj.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

3.33