living social

Shnicel pule

Font size: Decrease font Enlarge font
Shnicel pule

Përbërësit:

   fileto pule
  3 luge gjalpë
  majdanoz
  150 gr mushkëri pule
  2 vezë
  2 patate
  200 gr bukë të grirë
  miell , vaj
  kripë dhe piper
  hudhra

Përgatitja:
Presim hudhrat dhe majdanozin, në një  tigan hedhim gjalpë për shkrirje dhe i skuqim hudhrat dhe majdanozin me kripë dhe piper, pasi i skuqim i vëmë në një pjatë. Marrim filetot e pulës i presim dhe i rrahim me çekiç kuzhinë, sipër i hedhim majdanozin e përgatitur dhe mushkëritë e pulës i mbështjellim dhe i rrahim sërish. Thyejmë  vezët i rrahim dhe shnicelat e pulës i lyejmë në vezë, në miell dhe në bukë  të grirë, pastaj vendosim tiganin në zjarr dhe i skuqim ngadalë. Që të formoni një pjatë të shijshme skuqini dhe patate.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

5.00