living social

Spageti me peshk ton

Font size: Decrease font Enlarge font
Spageti me peshk ton

Përbërësit:


-    320 gr spageti
-    160 gr peshk ton nën vaj
-    12 kokrra ulliri taxhaske ose kallamate
-    1 lugë me kaparina të kriposura,
-    ½ gotë me verë të bardhë majhoshe
-    4 lugë me vaj ulliri dhe kripë

Përgatitja:

Hidh një lugë me kaparina në ujë të vakët për afër 10 minuta. Shtrydhi ullinjtë me tehun e një thike, hiq mënjanë bërthamat dhe griji trashë. Kulloje peshkun ton për t’i hequr vajin që ka dhe thërrmoje. Nxehe vajin në një tigan kundër ngjitjes, hidh aty kaparinat e kulluara dhe të thara, peshkun ton dhe ullinjtë dhe lëri të skuqen për 2 minuta. Hidhi verën, lëre sa të avullojë mbi një flakë të fuqishme dhe bashko aty makaronat spageti të kulluara shumë të nxehta. Përzieji për gjysmë minute dhe shërbeji të ngrohta.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (1 u postua)

avatar
17/05/2013
cfar eshte kaparina
total: 1 | shfaq: 1 - 1

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

0