living social

Home | Kuzhina | Kuzhina mesdhetare | Sallatat | Sallatë rukola me kivi dhe misër

Sallatë rukola me kivi dhe misër

Font size: Decrease font Enlarge font
Sallatë rukola me kivi dhe misër

Përbërësit për 4 persona:

2 tufa rukola

200 g misër në kuti

3-4 kivi 

1 spec djegës i prerë në rreth

2 thelpinj hudhër i grirë hollë

kripë e piper i sapobluar

3-4 lugë uthull balsam (ose uthull nga vera e bardhë)

6 lugë vaj ulliri

Përgatitja:

Lajeni me kujdes rukolën në ujë të rrjedhshëm, të ftohtë dhe thajeni mirë. Vendoseni në një pjatë të madhe dhe shtojini misrin. Qërojini kivit dhe pritini në feta. Shtojini sallatës hudhrën dhe specin djegës. Hidhini kripë, piper dhe spërkateni me uthull dhe vaj. Përziejeni mirë dhe shërbejeni.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

0