living social

Home | Kuzhina | Receta te shpejta | Supë krem me presh dhe patate

Supë krem me presh dhe patate

Font size: Decrease font Enlarge font
Supë krem me presh dhe patate

Përbërësit:

600 g patate
2 pras
100 g gjalpë
1 l lëng perimesh
1 dl qumësht
1 dl pana e freskët
1 bukë bagetë
1 tufë majdanoz
Kripë, piper

Përgatitja:

Patroni preshtë, hiqini rrënjët, lëkurën e  sipërme dhe bishtat. Shpëlajini, pritini me feta të vogla e të holla, futini në një kullesë dhe shpëlajini sërish për të eliminuar të gjitha papastërtitë. Lani patatet, qërojini, prijini me kubikë.
Shkrini 30 gr gjalpë në një tenxhere, shtoji preshtë dhe patatet e përgatitura dhe skuqini me flakë të mesme për 2-3 min. Shtojini lëngun e perimeve dhe lërini të zihen; uleni pak flakën, mbulojeni tenxheren me kapak dhe vazhdoni zierjen për rreth 20 min.
Shtojini qumështin dhe panën dhe grijeni supën në një mikser. Marinoni me kripë dhe piper dhe vazhdoni zierjen akoma për rreth 10 min me flakë të mesme, derisa të bëhet krem i trashë.
Ndërkohë, priteni bagetën me feta dhe thekeni në skarë për 2-3 minuta nga të dyja anët. Shërbejeni supën me bukë dhe majdanoz të grirë sipër.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

3.50