living social

Home | Shtepia | Dekorime sipas dhomes | Kuzhine | Këshilla për dekorimin e kuzhinës

Këshilla për dekorimin e kuzhinës

Font size: Decrease font Enlarge font
Këshilla për dekorimin e kuzhinës

Mbani atë çfarë ju duhet dhe vlerësoni atë që është e bukur

-Mos lejoni të duken gjithçka në kuzhinë përveç atyre që ju përdorni shpesh.

-Dhe në qoftë se kuzhina juaj është e hapur, mësoni si të menaxhoni hapësirën, jo gjithçka duhet të jetë e dukshme në sallon.

Mos harroni ndriçimin!

Ndriçimi është shumë i rëndësishëm, dhe mund të ekzistojë 3 lloje:

-funksional, indirekt, nën mobilie për që ndriçon zonat e veçanta të punës;

-dekorativ, si platformë e pjerrët, për të vënë në dukje vlerat e mobilieve;

-ndriçimi për të krijuar atmosferë, shpesh në tavan, i jep ndriçim të përgjithshëm.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (1 u postua)

avatar
15/07/2013
k
total: 1 | shfaq: 1 - 1

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

2.00