living social

Home | Shtepia | Dekorime sipas dhomes | Shkallet, hyrjet ne shtepi dhe korridoret | Çfarë qilimi duhet zgjedhur për korridorin?

Çfarë qilimi duhet zgjedhur për korridorin?

Font size: Decrease font Enlarge font
Çfarë qilimi duhet zgjedhur për korridorin?

Përzgjedhja e qilimit për korridorin nuk është gjë e lehtë. Ja disa këshilla për të zgjedhur qilimin që do të gjejë vendin e tij në korridor:

Si një ambient kalimi në përgjithësi i gjatë, korridori shpërndan dhomat e shtëpisë. Qilimi është ideal për ta përshkuar.
Si fillim, konsideroheni korridorin si një dhomë mëvete! Dhe në fakt, horridori mund të konceptohet për shembull si një hapësirë ku mund të vihen objekte të ndryshme.


Imagjinoni që korridori juaj është një rruginë që duhet të jetë në harmoni me vende të ndryshme të jetës suaj. Mund të zgjidhni qilima të rrumbullakët dhe me ngjyra që do të shpërndajnë dhomat.


Mund të zgjidhni edhe një qilim sipas formës së korridorit.


Megjithatë, kini kujdes që qilimi të mos pengojë hapjen e portës.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (1 u postua)

avatar
viola 06/03/2013
mire me pelqejne idete tuaja per te gjitha por nje verejtje e vogel te gjitha pamjet e brendshme ose te jashtme te shtepise do ishte me mire te ishin pak me te medhs me te detajuara faleminderit
Reply Thumbs Up Thumbs Down
-1
Raporto si te papershtatshem
total: 1 | shfaq: 1 - 1

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

0