living social

Home | Te jetuarit mire | Bukuria | Kujdesi per fytyren

Kujdesi per fytyren

Maskë për të rigjeneruar fytyrën

Avokado, karota dhe krem, këto janë përbërësit kryesor të kësaj maske. ... Artikulli i plote

Maskë hidratuese me kastravec

Janë disa maska hidratuese për fytyrën, të cilat mund të përdoren shpesh. Një maskë e tillë është: ... Artikulli i plote

Maskë për lëkurë të thatë

Lëkura e fytyrës është shume delikate, ajo mund të dëmtohet nga zakonet e gabuara ushqimore, kushtet klimatike, detergjentet e forta, etj. ... Artikulli i plote

Maskë për fytyrë problematike

Keni fytyrë të yndyrshme dhe me puçra? Përgatisni këtë maskë me përmbajtje mjalti dhe limoni dhe do shihni rezultate pozitive. ... Artikulli i plote

Maskë me kos dhe limon kundër puçrrave

Puçrrat e rinisë paraqesin një sëmundje kronike lëkurore shumë të shpeshtë. Megjithatë, mos u shqetësoni, sot do t’ju tregojmë mënyrat për t’i eliminuar ato. ... Artikulli i plote

Lëkurë e acaruar, ja maska që bën për ju

Nuk kanë shumë rëndësi arsyet që kanë bërë që fytyra juaj të acarohet së tepërmi. E rëndësishme është të dini si ta kuroni dhe ta ktheni atë në gjendjen që ka qenë më parë, e për këtë do t’ju ndihmojë së tepërmi një maskë e thjeshtë me luleshtrydhe. ... Artikulli i plote

Ushqimet që eliminojnë rrudhat

E bardha e vezës, vaji i ullirit, lëngu i limonit, frutat dhe perimet, përveçse janë ushqime shumë të shijshme, ato janë edhe një “ilaç” i mirë antirrudhë. ... Artikulli i plote

Largoni njollat në fytyrë në kushte shtëpie

Njollat janë disa pika të cilat shfaqen në lëkurë kryesisht në zonën e fytyrës. ... Artikulli i plote

Maskë me kakao për lëkurë të thatë

Keni lëkurë të thatë dhe lëkurë të irrituar? Do t’ju sugjerojmë një maskë shumë të dobishme për lëkurën e thatë me pore të mbyllura. ... Artikulli i plote

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 165 | shfaq: 1 - 10

Log in