living social

Home | Te jetuarit mire | Bukuria | Kujdesi per fytyren | Maskë për fytyrën në kushte shtëpie

Maskë për fytyrën në kushte shtëpie

Font size: Decrease font Enlarge font
Maskë për fytyrën në kushte shtëpie

Kjo maskë përfshin 3 përbërës:

  • aspirinë
  • mjaltë
  • ujë

Është e fuqishme dhe i jep lëkurës tuaj shkëlqim dhe lufton puçrrat.

Vendos një aspirinë në një tas. Më pas shtoni disa pika uji dhe lëreni aspirinën derisa të shkrihet. Më pas shtoni 1 lugë gjelle mjaltë dhe përziejini së bashku. Këtë përbërje aplikojeni në fytyrë.Aspirina shërben si eksfolues ndërsa mjalti është një hidratues i mirë për lëkurën tuaj. Lëreni maskën të veprojë për  rreth 10-15 minuta. Përdorni një leckë të ngrohtë për të hequr maskën.

Shënim: nëse jeni alergjik mos e përdorni aspirinën.  

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

3.40