living social

Home | Te jetuarit mire | News | Përdorimet e pastës së dhëmbëve

Përdorimet e pastës së dhëmbëve

Font size: Decrease font Enlarge font
Përdorimet e pastës së dhëmbëve

Pasta e dhëmbëve gjen përdorim në shumë fusha:

Largon puçrrat: Vendosni  pak pastë në to para se të shkoni të flini. Lëreni të veprojë gjithë natën dhe në mëngjes shpëlajeni.
Largon aromat e pakëndshme në duar.
Largon njollat: Pasta për dhëmbë mund të largojë njollat e vështira nga veshjet dhe qilimat. Për rroba, aplikoni pastën drejt në njolla dhe fërkoni fortë derisa të hiqet njolla, pastaj lajini si zakonisht.
Kthen shkëlqimin stolive tuaja prej argjendi apo dekorimeve tjera nga argjendi.
Largon gërvishtjet në CD: Aplikoni një shtresë të hollë të pastës në CD dhe fshijeni lehtë. Pastaj pastroni me peshqir të pastër.
Largon njollat e errëta nga hekuri:Te hekuri me ngjyra pas një kohë shfaqen njollat e errëta. Ato do t’i largoni lehtë me pastën për dhëmbë.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (2 u postua)

avatar
egi 19/07/2013
woow si dija keto fakte
avatar
08/02/2014
si te regjistrohem ne kete faqe?
Reply Thumbs Up Thumbs Down
-2
Raporto si te papershtatshem
total: 2 | shfaq: 1 - 2

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

5.00