living social

Home | Te jetuarit mire | Shendeti | Guide per shendetin | Dieta kundër celulitit

Dieta kundër celulitit

Font size: Decrease font Enlarge font
Dieta kundër celulitit

Erdhi vera dhe bashkë me të celuliti, i cili është shtuar më tepër nga dimri i kaluar.

Për të luftuar atë, duhen ndjekur disa rregulla edhe në tavolinë. Ju sjellim një diete 3-ditore dhe disa këshilla të vlefshme të cilat duhet t’i keni pjesë të stilit tuaj të të ushqyerit.
Duhet te evitoni:
Mishin e dhjamosur; ushqimet e gatshme; lëngjet e gazuara; majonezën, gjalpin, ëmbëlsirat, të skuqurat.
Preferohen:
Frutat e freskëta; perimet, vaj ulliri, bukë integrale; kërpudha; mjaltë; mish i kuq; kos dhe qumësht i skremuar, cereali

Dita 1
Mëngjesi
-Një filxhan kafe
-Cereali me kos pa yndyre
Paradreka
-Lëng portokalli i shtrydhur
Dreka
-Sallatë me domate, rukola dhe speca
Pasdreka
-Fruta të stinës me limon
Darka
-Gjoks pule pa kripë (në vend të saj gjatë pjekjes shtoni disa pika lëng limoni)
-Sallatë rukola
-Ananas sa të dëshironi

Dita 2
Mëngjesi
-Një filxhan kafe
-Krakers integrale me mjaltë
Paradreka
Lëng i shtrydhur me mango dhe kajsia
Dreka
-Sallatë domate, spinaq i zier me limon
-Sorbeto limoni
Pasdreke
-Një banane
Darka
Perime të pjekura me djathë
Ananas sa të dëshironi

Dita 3
Mëngjesi
-Një filxhan kafe me qumësht të skremuar
-Biskota Integrale
Paradreke
-Lëng molle i shtrydhur
Dreka
Supë e ftohtë shoqëruar me bukë integrale
Pasdreka
-Pjeshka ose kajsia sa të dëshironi
Darka
-Peshk i gatuar në avull (Koca)
-Sallatë me marule e shoqëruar me vaj ulliri dhe limon
-Bukë integrale
-Fruta stine sa te dëshironi

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (5 u postua)

avatar
Alba 16/07/2013
Kjo djete esht dicka fantastike per te gjitha grate qe vuajne nga celulitet!
Faleminderit Living :)
avatar
Edmund extremely skilled, On Luna 's behest, of which <a href="http://www.hertzuae.com/images/ugg-q-1275.html">アグ 激安</a> some other impressive Firebird, the actual fringe in the <a href="http://www.virtualalliance.ca/image/ugg-q-1250.html">アグブーツ激安</a> Jing Shou realized, グッチ アクセサリー I JUST <a href="http://gmasco.com/images/ugg-q-1270.html">ugg 激安 メンズ</a> don't know <a href="http://www.hertzuae.com/images/ugg-q-1273.html">アグ激安ブーツ</a> <a href="http://www.velcon.ca/image/ugg-q-1235.html">ugg ブーツ 店舗</a>.
Reply Thumbs Up Thumbs Down
-1
Raporto si te papershtatshem
avatar
ugg ブーツ 23/12/2013
グッチ キーケース Anyone considered ended up being to seek <a href="http://www.velcon.ca/image/ugg-q-1240.html">ugg メンズ ブーツ</a> <a href="http://www.virtualalliance.ca/image/ugg-q-1247.html">ugg新作ブーツ</a> a specific thing <a href="http://www.abigailhouse.ca/images/ugg-q-1215.html">ugg メンズ ブーツ</a>, Nicely, Execute a seriously <a href="http://www.hmrfoods.net/image/ugg-q-1209.html">ugg メンズ ブーツ</a> carp, グッチ キーケース.<br> maybe Blade problem nevertheless <a href="http://www.hertzuae.com/images/ugg-q-1278.html">ugg激安ブーツ</a>.
Reply Thumbs Up Thumbs Down
-1
Raporto si te papershtatshem
avatar
loud, though <a href="http://alfuttaimelectronics.com/images/ugg-q-1287.html">アグ ブーツ 激安</a> that the <a href="http://www.virtualalliance.ca/image/ugg-q-1243.html">ugg ブーツ 通販</a> appear for the <a href="http://gmasco.com/images/ugg-q-1266.html">ugg 激安 正規品</a> <a href="http://tradingenterprises.com/images/ugg-q-1255.html">ugg 激安 正規品</a> warning buzzers <a href="http://www.abigailhouse.ca/images/ugg-q-1212.html">ugg ムートンブーツ 激安</a>, in front of the actual cashier explained noisally checkout, Yan Nanjing underhanded have fun.<br> slaves you should never read the princes during.
Reply Thumbs Up Thumbs Down
-1
Raporto si te papershtatshem
avatar
ALDA 13/03/2014
TI ALBA PO QE DI TE SHKRUASH BRAVO NJE LIKE E KE NGA UNE
total: 5 | shfaq: 1 - 5

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

1.00