living social

Home | Te jetuarit mire | Shendeti | Ushqimi i ekuilibruar | Burimet më të mira ushqimore të hekurit

Burimet më të mira ushqimore të hekurit

Font size: Decrease font Enlarge font
Burimet më të mira ushqimore të hekurit

Një dietë e ekuilibruar është aleati ynë në luftën kundër mungesës së hekurit.

Disa ushqime të pasura me hekur janë:

 • Mishi i kuq dhe i bardhë,
 • Peshku dhe prodhimet e detit,
 • Vezët,
 • Bishtajat: thjerrëzat (7-8 mg në 100g), fasulja,
 • Perimet: spinaqi (2.5 deri 3 mg për 100 g), bizelja
 • Buka dhe embrioni i grurit
 • Mos hezitoni për të vënë këto ushqime në menynë tuaj ditore.

 

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

 • Bold
 • Italic
 • Underline
 • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

 • Dergo me email Dergo me email
 • Printo artikullin Printo artikullin
 • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

0