living social

Dieta me shalqi

Font size: Decrease font Enlarge font
Dieta me shalqi

Çfarë mund të hani?

Përveç shalqirit, kjo dietë ju lejon të konsumoni mish pa dhjamë, produkte qumështi me % të ulët yndyre, perime dhe drithëra.  Regjimi nuk duhet të zgjasë më shumë se pesë ditë, gjatë këtyre ditëve ju duhet të konsumoni 5 vakte dhe të pini shumë ujë. 
 Gjatë këtij regjimi ju duhet të hani shalqi në çdo vakt. Ky frut është i përbërë nga mbi 90% ujë dhe përmban shumë pak kalori.

 Menyja:
-Mëngjesi: lëng shalqiri, kafe ose çaj me qumësht të skremuar, galetë  
-Para dreka: dy feta shalqi
-Dreka: lëngu shalqiri përpara dreke. Pure kungulli ose kungull i njomë me djathë dhe lepur i pjekur në skarë me zarzavate
-Pas dreka: lëng shalqiri
-Darka: supë me zarzavate, mish pule i pjekur   
 

Avantazhi i kësaj diete:   
Ky regjim pastron trupin, duke liruar toksinat.  Është një dietë që mund të mbahet në verë dhe lejon një humbje të shpejtë në peshë.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

3.00