living social

Home | Te jetuarit mire | Shendeti | Ushqimi i ekuilibruar | Mënyrat më të mira të gatimit të perimeve për ruajtjen e vlerave të tyre ushqimore.

Mënyrat më të mira të gatimit të perimeve për ruajtjen e vlerave të tyre ushqimore.

Font size: Decrease font Enlarge font
Mënyrat më të mira të gatimit të perimeve për ruajtjen e vlerave të tyre ushqimore.

Ja disa këshilla të vlefshme për ju:

Sipas një studimi të kohëve të fundit për mënyrat më të mira të gatimit të perimeve për ruajtjen e vlerave të tyre ushqimore, rezulton se gatimi me avull është mënyra më e mirë, shumë më e mirë se zjerja apo pjekja në furrë me mikrovalë.

Nëpërmjet gatimit me avull, konsumatorët i ruajnë shumë më tepër vlerat ushqimore të perimeve dhe sidomos efektet e tyre anti-kanceroze, duke filluar që nga brokolit.

Gatimi i brokolit me avull është shumë më i përshtatshëm se çfardo mënyre tjetër gatimi, pasi mënyrat e tjera shkatërrojnë një pjesë të mirë të vlerave të tyre.

Sipas shkencëtarëve, mënyra e gatimit dhe mënyra e përdorimit të perimeve janë po aq të rëndësishme sa edhe përzgjedhja e tyre.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

1.00