living social

Home | Te jetuarit mire | Sportet | Keshilla Popullore

Keshilla Popullore

Zbardhja e dhëmbëve në shtëpi

Filloni duke fshirë dhëmbët tuaj me një copë pambuk për të hequr pështymën e tepërt. ... Artikulli i plote

Humbni peshë në mënyrën më të lehtë!

Një studim i ri tregon se edhe mënyra e qëndrimit të trupit ndikon në peshën dhe shëndetin tuaj. ... Artikulli i plote

Disa mënyra për të ulur fryrjen e barkut

Fryrja e barkut është një problem serioz dhe që ju shkakton bezdi. ... Artikulli i plote

Bëni 500 hapa në ditë për të pasur një zemër në formë!

Personat që kishin vdekur kishin bërë rreth 47% më pak hapa se personat që ishin ende gjallë. ... Artikulli i plote

Si të keni më shumë energji?

Në qoftë se ju ndiheni të lodhur gjatë gjithë kohës dhe dëshironi të bëni një pushim disa herë në ditë, ndiqni këto këshilla dhe do të gjeni energjinë tuaj: ... Artikulli i plote

Këshilla popullore: Limoni dhe lëkura

Nuk ka si limoni për përtëritjen të lëkurës. Ai ndihmon në mbajtjen e ekuilibrit të PH në lëkurë. ... Artikulli i plote

Mjekime popullore për kollën

Kolla është një simptomë shumë e shpeshtë. Edhe pse shpeshherë diçka jo e rëndësishme, kolla është shumë e bezdisshme, prandaj të gjithë do të dëshironim të shpëtonim nga ajo sa më shpejt që të ishte e mundur. Mund të përdorim vetë-kurimin. ... Artikulli i plote

total: 8 | shfaq: 1 - 8

Log in