living social

Kofsha pule me birrë

Font size: Decrease font Enlarge font
Kofsha pule me birrë

Përbërësit e kësaj recete:

 • 1 kg kofsha pule,
 • 2 lugë vaj,
 • 1/2 lt birrë
 • 1 qepë,
 • 1 karotë,
 • 1 degë selino,
 • miell për lyerje,
 • kripë e piper.

Përgatitja:

Në një tigan të thellë, skuqim qepën, karotën dhe degën e selinosë, të gjitha me copa. Kur të kenë marrë pak ngjyrë, shtojmë kofshët e pulës, të lyera me miell e të kriposura. I kaurdisim me zjarr të ulët nga të gjitha anët, derisa të marrin ngjyrë të kuqërremtë.

Shtojmë 1/2 lt birrë dhe e lëmë të gatuhen rreth 20 minuta të mbuluara me kapak dhe 10 minuta pa kapak, me qëllim që të trashet lëngu. E rregullojmë me kripë e piper dhe e shërbejmë të ngrohtë.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

 • Bold
 • Italic
 • Underline
 • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

 • Dergo me email Dergo me email
 • Printo artikullin Printo artikullin
 • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

1.50