living social

Mish keci me perime

Font size: Decrease font Enlarge font
Mish keci me perime

Për 4-6 persona nevojiten:

1 ½ kg kofshë keci pa kockë
½ kg mashurka të freskëta
½ kg bizele
2 rrënjë finokio të prera në feta të holla
4 qepë të njoma
1 tufë kopër e prerë hollë
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
1 filxhan çaji verë e bardhë
1 lugë gjelle rigon
1 lugë gjelle dhiozmë
1 filxhan çaji kos
Kripë e piper
 
Kaurdisim mishin e prerë në racione, shtojmë qepët e njoma dhe finokion, hedhim rigonin dhe dhiozmën dhe më pas e shuajmë me verë. Shtojmë në tenxhere 2 filxhanë çaji ujë dhe e ziejmë gjellën në zjarr mesatar për 45-60 minuta derisa të zbutet mishi. Në vazhdim, shtojmë mashurkat dhe bizelet dhe e ziejmë për 15 minuta të tjera. Fikim zjarrin, marrim rreth 1 filxhan nga lëngu i mishit dhe e përziejmë me kosin dhe koprën. E hedhim këtë masë në gjellë dhe e përziejmë me kujdes.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

0