living social

Home | Kuzhina | Pijet | Milkshake | Milkshake me mente

Milkshake me mente

Font size: Decrease font Enlarge font
Milkshake me mente

Përbërësit:
500 g akullore me vanilje
½ gotë qumësht me bajame pa sheqer
¼ lugë e vogël mente koncentrat
Kristale jeshile sheqeri
8 pika ngjyrosës jeshil ushqimor
Pana
Përgatitja:
Hedhim në mikser akulloren dhe menten, 8 pikat e ngjyrosësit ushqimor jeshil, kristalet e sheqerit jeshil dhe pak nga pak shtojmë edhe qumështin, sipas nevojës. I përziejmë mirë derisa të përftohet një lëng i trashë e homogjen. Në fund i shtojmë panën dhe disa kristale jeshile sheqeri sipër për dekoracion.
I mrekullueshëm për ditët e nxehta të verës, provojeni!

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (3 u postua)

avatar
AureolaBuzi 30/01/2013
Ku mund ti gjej kristalet me ngjyra te sheqerit, seshte se kam par shum t tilla verdall.
Reply Thumbs Up Thumbs Down
-1
Raporto si te papershtatshem
avatar
AureolaBuzi 30/01/2013
Ku mund ti gjej kristalet me ngjyra te sheqerit? ..sesht se kam pare shume verdall.
avatar
18/01/2014
duket shume e mire
anxhela
total: 3 | shfaq: 1 - 3

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

1.00