living social

Home | Kuzhina | Receta te shpejta | Djathë me domate në furrë

Djathë me domate në furrë

Font size: Decrease font Enlarge font
Djathë me domate në furrë

Përbërësit për këtë recetë:

200 gr djathë

4 l. supë vaj ulliri

1 spec jeshil

rigon

1 domate

piper i kuq djegës

Përbërësit:

Në një tas balte vini djathin. Shtroni domaten në feta e sipër specin, po në feta. Hidhni djathin, rigonin e në fund piperin djegës. I hidhni dhe vajin. E piqni në grill rreth 15 min dhe  servireni menjëherë. Përdoret dhe për antipastë ose meze. Mund të piqet dhe në mikrovalë.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (5 u postua)

avatar
RUDI 29/07/2013
CA DJATHI PERDORET
avatar
ana 21/08/2013
Djathi u hedhka ne fund! Atehere cfare hidhet ne tasin prej balte? Fotografia nuk perputhet fare me permbajtjen e recetes. Cfare eshte ajo shtrese e pjekur poshte??
avatar
Living 23/08/2013
normalisht qe foto me receten nuk do te perputhet, pasi recetat perkthehen dhe fotoja eshte thjeshte ilustruese. sa per djathin mund te perdorni djathe te bardhe.
Ana sic e ke ne artikull dhe ne fund piperin djathi hidhet ne fillim
Reply Thumbs Up Thumbs Down
-1
Raporto si te papershtatshem
avatar
20/06/2014
Po djathi hidhet dhe ne fillim pastaj hidhet prape mbi speca se spo e marrim vesh?
avatar
20 ore 13 minuta me pare
nqs fotoja perputhet, athere gjeni nje foto qe perputhet me shume,jo kete. kjo ka qepe,ka djath pice,ju thoni dy here hidhni djathin ne fillim dhe ne fund.Recetat tuaja jane skanadloze!
total: 4 | shfaq: 1 - 4

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

4.13