living social

Home | Kuzhina | Frutat që duhet të konsumoni për një pamje ndriçuese të lëkurës

Frutat që duhet të konsumoni për një pamje ndriçuese të lëkurës

Font size: Decrease font Enlarge font
Frutat që duhet të konsumoni për një pamje ndriçuese të lëkurës

Mjedra, kajsia, pjeshka dhe nektarina

 

Mjedër

Sekreti i saj: konsumi i mjedrës largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe rrisin prodhimin e qelizave të reja. Ajo i jep 100% ndriçim lëkurës, por ju ndihmon edhe për të ruajtur linjat. Nuk ka më bllokim poresh, vetëm një ndriçim rrezatues. Ky është një frut ideal për lëkurat e yndyrshme. 

Kujdesi i duhur: për flokë të butë dhe me shkëlqim përdorni uthullën e mjedrës. 

Kajsia

Sekreti i saj: ju keni një lëkurë të lodhur? Kajsia është fruti që ju bën të dukeni më pak të lodhur. 

Kujdesi i duhur: vaji i kajsisë është i njohur për shkëlqimin e lëkurës.

Pjeshka dhe nektarina

Sekreti i tyre: lëkura juaj do të jetë e bukur falë vetive tonifikuese të pjeshkave dhe efektit nxirës së nektarinës. Ato janë të pasura me vitamina, hidratojnë dhe forcojnë mbrojtjen e lëkurës suaj. 

Kujdesi i duhur: një krem ose locion trupi që kombinon dy frutat në të njëjtën kohë. Bonus, një aromë delikate në lëkurë.

 

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

0