living social

Home | Te jetuarit mire | Bukuria | Kujdesi per fytyren | Maskë në kushte shtëpie për pikat e zeza në fytyrë

Maskë në kushte shtëpie për pikat e zeza në fytyrë

Font size: Decrease font Enlarge font
Maskë në kushte shtëpie për pikat e zeza në fytyrë

Poret e bllokuara ose lëkurat me yndyrë mund të jenë një telash, por lajmi i mirë është se ka disa maska që mund të përgatiten nga ju në kushte shtëpie.

Këto maska jo vetëm që do të largojnë pikat e zeza por edhe do t’i japin fytyrës suaj shkëlqim.
Një prej maskave më popullore për heqjen e pikave të zeza është ajo me të bardhë veze, e cila do vetëm disa minuta për t’u përgatitur. Gjithçka që duhet të bëni është të ndani të verdhën e vezës nga e bardha dhe këtë të fundit ta rrihni për disa minuta derisa të bëhet si pastë. Pastaj, aplikojeni butësisht në fytyrën tuaj dhe lëreni të veprojë për 20 minuta. Në mënyrë që maska të depërtojë në poret tuaja mos harroni të aplikoni një scrub në fytyrë në mënyrë që poret të hapen.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (5 u postua)

avatar
01/05/2014
me falni por sa here duhet ta bejme masken? dhe me cfar uji duhet ta shplajme fytyren?
Reply Thumbs Up Thumbs Down
-2
Raporto si te papershtatshem
avatar
ina 19/06/2014
Si kjo maske me te bardhe veze mund ta besh dhe me te verdhen e vezes
2 te verdha veze i rreh ato me nje luge dhe me pas e aplikon ne fytyre te paster dhe e le per 20 min me pas e shpelan me uje te ngrohte
avatar
Blerta kovaci 20/06/2014
Qysh humbet rudhat ne fytyr dhe pikat e zeza
avatar
og 25/06/2014
po si vure scrub a behet gje
avatar
klea 22/09/2014
me falni a mund te me shpjegoni cfare eshte scrub
total: 5 | shfaq: 1 - 5

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

3.58