living social

Home | Te jetuarit mire | Shendeti | Ushqimi i ekuilibruar | Dieta me supë: si të humbisni peshë në mënyrë të shpejtë dhe të mirë!

Dieta me supë: si të humbisni peshë në mënyrë të shpejtë dhe të mirë!

Font size: Decrease font Enlarge font
Dieta me supë: si të humbisni peshë në mënyrë të shpejtë dhe të mirë!

Dieta me supë është mjaft e thjeshtë! Ajo konsiston në konsumin e një tasi me supë me perime të papërpunuara në vaktet kryesore.

Zgjidhni perime të tilla si lakra, kungull i njomë, speca, por evitoni karotat, patatet, rrepën sepse ato janë shumë të ëmbla. Tradicionalisht, dieta përbëhet vetëm nga supa. Por në rastet kur keni probleme me shëndetin është e rekomanduar të konsumoni disa proteina si djathi, pula, peshku dhe disa fruta por në sasi të kufizuar.

Kafja dhe çaji pa sheqer janë të lejuara gjatë kësaj diete. Ndërsa alkooli dhe pijet me sheqer janë të ndaluara.

 

 

 

 

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

1.50