living social

Home | Te jetuarit mire | Bukuria | Keshilla bukurie | Si të forcojmë thonjtë

Si të forcojmë thonjtë

Font size: Decrease font Enlarge font
Si të forcojmë thonjtë

Thonj që thyhen shpejt dhe thonj që shtresëzohen duke krijuar çarje, është një problem i shumë personave.

Ka shumë mënyra natyrale për të riforcuar dhe rigjeneruar thonjtë. 

Ato çka duhet të konsumojmë. Duhet të konsumojmë ushqime me bazë, zink, vitamine B5 dhe B6. Gjithashtu pini birrë ju bën shumë mirë për thonjtë.

Ato që duhet të evitojmë. Evitoni kontaktin me detergjentët e fortë, përdorni doreza kur punoni me to. Gjithashtu për një kohë të caktuar i mbani thonjtë e shkurtër për të evituar trauma të mundshme. Mos i prisni thonjtë me gërshërë por limojini ato gradualisht.

Produktet. Ju mund të bëni maska për duart dhe thonjtë, mund të blini në farmaci produkte që ushqejnë dhe forcojnë thonjtë.

Alternativa natyrale. Vaji i ullirit dhe lëngu i limonit janë forcues natyral për thonjtë ndaj me dy lugë vaj ulliri dhe pak lëng limoni fërkoni duart.

Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Subscribe to comments feed Komente (0 u postua)

total: | shfaq:

Postoni komentin tuaj

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Ju lutem shkruani kodin qe shihni ne imazh:

Captcha

Log in

  • Dergo me email Dergo me email
  • Printo artikullin Printo artikullin
  • Vetem tekst Vetem tekst
Shperndaj ne : Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

Taguar si:

Nuk ka tage per kete artikull

Votoni artikullin

0