Menu dimri

Polenta me salsiçe dhe djathë

+

polentatamedhj
Nga Living, Fotografia Armand Habazaj

Polenta ose mielli i misrit, i gatuar me mish apo lloje të ndryshme sallamrash, është një pjatë tipike dimërore për shkak të yndyrës me të cilën gatuhet. Është një pjatë e plotë që nuk ka nevojë për shoqërues të tjerë.

Përbërësit për 4 persona :
250 gr polenta (ose miell misri)
1 lt ujë
Kripë, piper
Vaj ulliri
Gjalpë

Përgatitja e polentës dhe salcës :
Vendosni për të zier ujin me pak kripë. Kur të ketë zier shtoni miellin e misrit ose polentën që keni zgjedhur dhe përziejeni në vazhdimësi që të bëhet si krem i trashë. Shtoni gjalpin dhe vajin e ullirit. Në fund hidhni piperin e freskët.
Salsiçet pritini në feta jo shumë të holla dhe skuqini në pak vaj me një thelb hudhër dhe domate të prera në kubikë. Servireni me pak djathë të llojit që pëlqeni.