Receta te shpejta

Dy mënyra të thjeshta për të gatuar patatet me lulelakër dhe kërpudha

+

pattt 2 re
Sido që t’i gatuajmë, patatet janë gjithmonë të pëlqyeshme në tryezë, për të rritur e fëmijë. Sigurisht, nuk është rasti për t’i gatuar në gjellë por dy recetat e mëposhtme do të jenë zgjidhja për pjata të reja e të shijshme në tryezë.

Receta nga Living, Fotografia Armand Habazaj

Përbërësit për 4 persona:

a)Patate e mbushur
● 2 patate mesatare ● 2 kërpudha
● 2 copa lulelakër ● kripë, piper, vaj ulliri

Përgatitja:
Patatet, pasi i kemi larë, i ziejmë në ujë me kripë me gjithë lëkurë. I presim përgjysmë për së gjati dhe ua boshatisim
mesin me ndihmën e një thike. Në një tigan me gjalpë të nxehur, skuqim kërpudhat e prera hollë. Kur ato të kenë marrë
ngjyrë, shtojmë lulelakrën e zier dhe pasi i skuqim për 2-3 minuta së bashku, i kalojmë në mikser ku shtojmë kripë e
piper sipas dëshirës. Me masën e përgatitur mbushim patatet dhe i pjekim në 200 gradë për 20-30 minuta.

b)Patate e rreshkur në gjalpë:
● 2 patate ● kripë e piper, gjalpë

Përgatitja:
Patatet i ziejmë me gjithë lëkurë në ujë me kripë. I qërojmë dhe i presim në kubikë. Në një tigan shkrijmë gjalpë dhe
e lëmë të nxehet. Kur të jetë nxehur mirë, skuqim patatet ngadalë derisa të marrin ngjyrë të kuqërremtë. I rregullojmë
me kripë e pipër. Kur patatet të jenë gati, i shërbejmë sipas dëshirës.