Receta te shpejta

Sallatë me spinaq dhe mollë

+

mollespinananq
Për sallatën me spinaq dhe mollë mund të zgjidhni spinaq gjethevogël (bebe) dhe ta përdorni të pagatuar. Përndryshe, kalojeni spinaqin në një tigan me pak vaj ulliri, hudhër, kripë e piper.

Fotografia: Armand Habazaj

Përbërësit:
Spinaq
Mollë jeshile
Arra
Uthull balsamike
Vaj ulliri
Kripë, piper
Djathë gorgonzola të ëmbël

Përzieni të gjithë përbërësit në një enë të madhe dhe shërbejeni në pjata.