00:02
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 3/4:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
00:09
Shtrim tavoline
Detaje
Ep 2:Magjia e shtrimit te nje tryeze. Pasioni dhe dashuria per gatimin pasqyrohet ne menyren se si shtrohet tavolina.
00:31
Konserva shtepie
Detaje
Ep 1:Pergatitja e salces dhe ingredientet e perdorur per te ruajtur shijen.
00:57
Sot po kaloj nga ty…
Detaje
Ep 6:Çfarë ndodh kur një gazetare shkon të takojë një shefe kuzhine? Ka gatime ëmbëlsirash, por edhe bisedë si mes mikeshash, ka sheqer, por ka dhe pak spec pikant. Recetat e ëmbla të Linda Fishtës kësaj radhe gatuhen me ndihmën e Iva Tiços.
01:32
Nail Lab
Detaje
Ep 1:Një emision dedikuar bukurise se thonjeve tuaj. Mikelgina, mesuese e bukurise dhe protagoniste e Nail Lab.
01:50
Gatime vere
Detaje
Ep 2/E verdhe:Receta te parezistueshme per stinen e veres, te shpejta, te thjeshta dhe te shijshme - nga antipastat italiane te mezet greke, nga pjatat spanjolle, te barbekjut ne plazh.
02:14
Hapesira te percaktuara
Detaje
Ep 7:Dy skuadra të dyqanit më të madh të arredimit në botë vendosen përballë një sfide të vetme. Ata kanë vetëm një ditë kohë për të projektuar, mobiluar dhe arreduar hapësirën e tyre. Cila nga skuadrat do te fitoje në "dhomën e betejës" ?
02:40
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 8:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
02:56
Ngjyrose ditën
Detaje
Ep 8:Çdo ditë tre projekte të reja. Një klasik, një në shoqërinë e një mikeshe të mirë, e një të thjeshtë dhe të shpejtë për të krijuar gjëra të reja dhe për ti dhënë ditës një kuptim dhe ngjyrë të veçantë.
03:11
Kuzhina Orientale
Detaje
Ep 2:Kuzhina tajlandeze eshte nje përzierje elementesh e disa traditave te vendeve të Azisë Juglindore. Ky lloj gatimi vendos theksin në pjata të përgatitura lehtë me përbërës të fortë aromatike e pikante.
03:20
Arti i ricikimit me Mia Malcolm
Detaje
Ep 3:Ju prezantojme Mian, nje designer simpatike e cila udheton nga nje qytet ne tjetrin, ne kerkim te objekteve antike duke I dhene jete ne dekorimin e hapesirave moderne.
03:44
Express Food
Detaje
Ep 13:Nigella Laëson na sjell receta të shkëlqyera dhe mbrekullisht të gatuara shumë shpejt duke na zbuluar rruge te shkurtra për ushqim të shijshëm.
04:13
Mace apo Qen?
Detaje
Ep 2:Te "armatosur" me zbulimet me te fundit shkencore, Chris Packham dhe Liz Bonnin do te sfidojne njeri-tjetrin per ti dhene pergjigje pyetjes se famshme se-Kush jane me te mire, macet apo qente?
05:13
Kursi themelor i kuzhinës
Detaje
Ep 11:Ky është i vetmi kurs kuzhine që do tju nevojitet. Do tju shoqërojmë hap pas hapi nga gatimet me speca djegës dhe erëza e deri te pjekja e ushqimit të shpejtë si pjesë e recetave të gostive.
05:38
Blind Taste
Detaje
Ep 2/Java 1/Sez 3:Një program për të gjithë ata të cilët besojnë në aftësitë e tyre në gatim. Patenta e famshme e realizuar me njerëz të thjeshtë. Emocion, humor, aftësi garuese të gjitha nën patentën ndërkombëtare, BLIND TASTE.
06:45
Shtëpia 360
Detaje
Ep 10:Ky është një format televiziv dedikuar arkitekturës, mobilimit, artizanatit etj. Arkitektët më të mirë italianë, prej tre vjetësh bashkëpunojnë në këtë program në kërkim të shtëpive, ndërtesave apo projekteve më interesante për tua sugjeruar spektatorëve.
07:10
Rregullat e Arredimit
Detaje
Ep 2:Eshtë një cikël programesh arredimi që eksploron perceptimet dhe faktet e dizajnit. Duke nxjerrë në dukje faktin, që stili personal ndryshon nga rregullat e dizajnit.
07:39
Gatime per 15 minuta
Detaje
Ep 17:Jamie Oliver, shefi britanik, nje personazh mediatik dhe aktivist I fushates kunder ushqimit te gatshem ne shkolla, na tregon ne LIVING si te gatuajme nje vakt te shendetshem ne vetem 15 minuta.
08:06
Horoskopi Javor
Detaje
Horoskopi per javen 20-26 Mars: Parashikimi i yjeve për javen në vazhdim. Gjithçka që ka të bëjë me shëndetin, punën, financat, jetën sociale dhe sentimentale.
08:16
Make Up
Detaje
Ep 36:Klio eshte vajza e kendshme italiane e cila do te ndaje me ne keshilla dhe sekrete mbi bukurine. Mesimet qe ajo ka marre ne Neë York do te ndihmojne te gjitha vajzat per te qene me te bukura se kurre.
08:41
Home Makeover
Detaje
Ep 55/56:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
09:01
Pasta Margarita
Detaje
Ep 3.Në kuzhinën Margarita do të mësoni si te beni pasta te mbrekullueshme ne shtepine tuaj.
09:23
Kopshti Living
Detaje
Ep 9/Lulet e brendshme:Specialisti i luleve, Etmond Shkëmbi, sjell çdo puntatë informacione të vlefshme për të gjithë ata që dëshirojnë të njohin bimët. Këshilla praktike si të rrisim lule të bukura e të shëndetshme.
09:40
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 4:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
10:01
Nje kujdes me shume per Ushqimin
Detaje
Ep 3/Sez 1:Ushqimi qe hame…Cfare dini vertet per te? Për të zbuluar përgjigjet, do të udhëtojmë nëpër botë, duke trokitur në dyer fabrikash ushqimore dhe duke bërë pyetje që atyre nuk u janë bërë kurrë.
10:30
Embelsirat e Anes
Detaje
Ep 32:Shefja Anna Olson na fton ne kuzhinen e saj per te mesuar mjeshterine e pjekjes dhe embelsirave. Meringues, mousses ose muffins nuk ka shume rendesi sepse ne cdo episod shikuesit do te kalojne permes mesimeve te "embla" duke filluar nga bazat e pjekjes deri te teknikat e nje mastershefi te vertete.
10:53
Arti i ricikimit me Mia Malcolm
Detaje
Ep 4:Ju prezantojme Mian, nje designer simpatike e cila udheton nga nje qytet ne tjetrin, ne kerkim te objekteve antike duke I dhene jete ne dekorimin e hapesirave moderne.
11:00
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 3/Sez 2:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
11:26
Konserva shtepie
Detaje
Ep 2:Pergatitja e salces dhe ingredientet e perdorur per te ruajtur shijen.
11:51
Home Makeover
Detaje
Ep 32:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
12:04
Sot po kaloj nga ty…
Detaje
Ep 7:Çfarë ndodh kur një gazetare shkon të takojë një shefe kuzhine? Ka gatime ëmbëlsirash, por edhe bisedë si mes mikeshash, ka sheqer, por ka dhe pak spec pikant. Recetat e ëmbla të Linda Fishtës kësaj radhe gatuhen me ndihmën e Iva Tiços.
12:24
Nail Lab
Detaje
Ep 2:Një emision dedikuar bukurise se thonjeve tuaj. Mikelgina, mesuese e bukurise dhe protagoniste e Nail Lab.
12:48
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 11:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
13:01
Gatime vere
Detaje
Ep 3/Roze:Receta te parezistueshme per stinen e veres, te shpejta, te thjeshta dhe te shijshme - nga antipastat italiane te mezet greke, nga pjatat spanjolle, te barbekjut ne plazh.
13:26
Hapesira te percaktuara
Detaje
Ep 8:Dy skuadra të dyqanit më të madh të arredimit në botë vendosen përballë një sfide të vetme. Ata kanë vetëm një ditë kohë për të projektuar, mobiluar dhe arreduar hapësirën e tyre. Cila nga skuadrat do te fitoje në "dhomën e betejës" ?
13:44
Receta ne 2 minuta
Detaje
Pulë gjahtari
13:45
Receta ne 2 minuta
Detaje
Pule me domate dhe perime
13:47
Receta ne 2 minuta
Detaje
Qiqra jo nhell
13:48
Receta ne 2 minuta
Detaje
Rizoto me karkaleca dhe qitro
13:50
Receta ne 2 minuta
Detaje
Sallatë makaronash e ftohtë
13:51
Receta ne 2 minuta
Detaje
Kulaç
13:52
Receta ne 2 minuta
Detaje
Petë sfoliat me pulë dhe brokoli
13:53
Receta ne 2 minuta
Detaje
Sallatë me perime dhe ton
14:00
Ngjyrose ditën
Detaje
Ep 9:Çdo ditë tre projekte të reja. Një klasik, një në shoqërinë e një mikeshe të mirë, e një të thjeshtë dhe të shpejtë për të krijuar gjëra të reja dhe për ti dhënë ditës një kuptim dhe ngjyrë të veçantë.
14:25
Kuzhina Orientale
Detaje
ep 3:Kuzhina tajlandeze eshte nje përzierje elementesh e disa traditave te vendeve të Azisë Juglindore. Ky lloj gatimi vendos theksin në pjata të përgatitura lehtë me përbërës të fortë aromatike e pikante.
14:54
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 1/Costa Brava:Charlie Luxton nderrmerr nje udhetim permes destinacioneve me te bukura te mesdheut, duke na treguar shtepite me arkitekturen, dizajnin dhe pamjet qe ju lene pa fryme.
15:42
Ne shoqerine e Betit
Detaje
Ep 6:Recetat e saj janë mjaftueshëm elegante dhe të thjeshta për ta kthyer gatimin në një formë argëtimi. Vaktet e saj të shëndetshme kanë filozofinë e tyre: "Përpjekje e vogël-kënaqësi e madhe". Le te bashkohemi me Beth Le Manach per tu argëtuar me stil.
16:02
New look
Detaje
Ep 1:Modeli, prerja, ngjyra, gjatesia... Ekspertja Irene Greko na jep këshilla për të patur floke te shendetshem dhe një look të përsosur.
16:26
Kursi themelor i kuzhinës
Detaje
Ep 12:Ky është i vetmi kurs kuzhine që do tju nevojitet. Do tju shoqërojmë hap pas hapi nga gatimet me speca djegës dhe erëza e deri te pjekja e ushqimit të shpejtë si pjesë e recetave të gostive.
16:54
Blind Taste
Detaje
Ep 3/Java 1/Sez 3:Një program për të gjithë ata të cilët besojnë në aftësitë e tyre në gatim. Patenta e famshme e realizuar me njerëz të thjeshtë. Emocion, humor, aftësi garuese të gjitha nën patentën ndërkombëtare, BLIND TASTE.
18:05
E di qe mund ta besh vete?
Detaje
Ep 3/Viktoria Naco:Eshte shume e rendesishme qe lekura jone te jete e fresket, e bukur dhe e shendetshme. Por jo te gjithe kane mundesi te bejne trajtime te shtrenjta neper qendrat estetike. Por si ti besh maskat sa me efektive edhe ne kushtet e shtepise? Na ndiqni ne Living cdo te merkure, ora 18:00 me "E di qe mund ta besh vete?"
18:34
Rregullat e Arredimit
Detaje
Ep 3:Eshtë një cikël programesh arredimi që eksploron perceptimet dhe faktet e dizajnit. Duke nxjerrë në dukje faktin, që stili personal ndryshon nga rregullat e dizajnit.
19:08
Gatime per 15 minuta
Detaje
Ep 18:Jamie Oliver, shefi britanik, nje personazh mediatik dhe aktivist I fushates kunder ushqimit te gatshem ne shkolla, na tregon ne LIVING si te gatuajme nje vakt te shendetshem ne vetem 15 minuta.
19:32
Trend Interiors
Detaje
Ep 1:Të flasësh për mobilimin në ditët e sotme nuk ka kufij. Tendencat dhe trendet sa vinë e shtohen apo pasurohen me stile, pëlhura, mekanizma dhe materiale nga më të ndryshmet për të përmirësuar sa më shumë stilin e jetesës. Për të mobiluar një apartamënt apo një shtëpi duhen patjetër ide dhe ndihmë aq më tepër që shtëpia është një hapësirë personale ku pasqyrojmë eksperiencat tona emocionale dhe shoqërore. Trend Interiors është program I duhur që I jep zgjidhje gjithë pikëpyetjeve që mund të keni. Një rrugëtim në mobileritë dhe showroomet më të mira në Tiranë për tu njohur me tendencat më të reja të arredimit dhe këshilla nga më pikante nga arkitekti Luan Aliu.
20:01
Te cmendur pas kopshtarise
Detaje
Ep 4:Duke filluar që nga mbjellja e luleve të mrekullueshme, te riparimi i çative dhe i objekteve të vjetra, do të ofrojmë këshilla dhe ide që do tju ndihmojnë për shfrytëzimin dhe krijimin e ambienteve sa me të bukura ne hapësirën jashtë shtëpive tuaja.
20:47
Jeta e nje foodbloger
Detaje
Ep 20:Blogerja italiane Chiara Maci pasionin e saj per kuzhinen e ktheu ne nje profesion te vertete duke futur keshtu ne sirtar diplomen e saj ne jurisprudence. Permes blogut te saj ajo sjell receta te shijshme e te thjeshta per cdo rast.
21:02
Udhëtim me Tren
Detaje
Ep 3/Sez 4:Po nisemi drejt një aventure hekurudhore, e cila do të na çojë në zemër të Evropës. Me ane te "Udhërrëfyesi hekurudhor kontinental" do te eksplorojme qytetet, artin, kuluren,misteret dhe traditat e tyre ekzotike.
22:05
Pasaportë Evrope
Detaje
Ep 13/Skoci, Endinburg:Bashkohuni me Samanta Braun gjate nje udhetimi rreth bukurive te Evropes per te zbuluar madheshtine, kulturen dhe sekretet e saj.
22:28
Me Pamje nga deti
Detaje
Ep 1/Sez 2:E keni degjuar shprehjen; Afer detit, afer mbretit? Do te uhdetojme ne bregdetit britanik. Do tju ofrojme projekte interesante, shtepi, mbreselenese, peisazhe magjepsese...Me pamje nga deti.
23:16
Thesaret e botes
Detaje
Ep 35 -Provins - Francia
23:33
Stili im
Detaje
Ep 8/Sez 4:Vizitat tona shoqeruar nga arkitekte vazhdojne! Projekte te mira, frymezuese dhe udhezuese treguar ne vend nga pronaret dhe arkitektet.
00:02
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 3/Sez 2:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
00:25
Konserva shtepie
Detaje
Ep 2:Pergatitja e salces dhe ingredientet e perdorur per te ruajtur shijen.
00:50
Home Makeover
Detaje
Ep 32:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
00:59
Sot po kaloj nga ty…
Detaje
Ep 7:Çfarë ndodh kur një gazetare shkon të takojë një shefe kuzhine? Ka gatime ëmbëlsirash, por edhe bisedë si mes mikeshash, ka sheqer, por ka dhe pak spec pikant. Recetat e ëmbla të Linda Fishtës kësaj radhe gatuhen me ndihmën e Iva Tiços.
01:19
Nail Lab
Detaje
Ep 2:Një emision dedikuar bukurise se thonjeve tuaj. Mikelgina, mesuese e bukurise dhe protagoniste e Nail Lab.
01:43
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 11:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
01:52
Gatime vere
Detaje
Ep 3/Roze:Receta te parezistueshme per stinen e veres, te shpejta, te thjeshta dhe te shijshme - nga antipastat italiane te mezet greke, nga pjatat spanjolle, te barbekjut ne plazh.
02:16
Hapesira te percaktuara
Detaje
Ep 8:Dy skuadra të dyqanit më të madh të arredimit në botë vendosen përballë një sfide të vetme. Ata kanë vetëm një ditë kohë për të projektuar, mobiluar dhe arreduar hapësirën e tyre. Cila nga skuadrat do te fitoje në "dhomën e betejës" ?
02:35
Receta ne 2 minuta
Detaje
Pulë gjahtari
02:36
Receta ne 2 minuta
Detaje
Pule me domate dhe perime
02:37
Receta ne 2 minuta
Detaje
Qiqra jo nhell
02:39
Receta ne 2 minuta
Detaje
Rizoto me karkaleca dhe qitro
02:40
Receta ne 2 minuta
Detaje
Sallatë makaronash e ftohtë
02:42
Receta ne 2 minuta
Detaje
Kulaç
02:43
Receta ne 2 minuta
Detaje
Petë sfoliat me pulë dhe brokoli
02:44
Receta ne 2 minuta
Detaje
Sallatë me perime dhe ton
02:47
Ngjyrose ditën
Detaje
Ep 9:Çdo ditë tre projekte të reja. Një klasik, një në shoqërinë e një mikeshe të mirë, e një të thjeshtë dhe të shpejtë për të krijuar gjëra të reja dhe për ti dhënë ditës një kuptim dhe ngjyrë të veçantë.
03:11
Kuzhina Orientale
Detaje
ep 3:Kuzhina tajlandeze eshte nje përzierje elementesh e disa traditave te vendeve të Azisë Juglindore. Ky lloj gatimi vendos theksin në pjata të përgatitura lehtë me përbërës të fortë aromatike e pikante.
03:39
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 1/Costa Brava:Charlie Luxton nderrmerr nje udhetim permes destinacioneve me te bukura te mesdheut, duke na treguar shtepite me arkitekturen, dizajnin dhe pamjet qe ju lene pa fryme.
04:27
Ne shoqerine e Betit
Detaje
Ep 6:Recetat e saj janë mjaftueshëm elegante dhe të thjeshta për ta kthyer gatimin në një formë argëtimi. Vaktet e saj të shëndetshme kanë filozofinë e tyre: "Përpjekje e vogël-kënaqësi e madhe". Le te bashkohemi me Beth Le Manach per tu argëtuar me stil.
04:43
New look
Detaje
Ep 1:Modeli, prerja, ngjyra, gjatesia... Ekspertja Irene Greko na jep këshilla për të patur floke te shendetshem dhe një look të përsosur.
05:07
Kursi themelor i kuzhinës
Detaje
Ep 12:Ky është i vetmi kurs kuzhine që do tju nevojitet. Do tju shoqërojmë hap pas hapi nga gatimet me speca djegës dhe erëza e deri te pjekja e ushqimit të shpejtë si pjesë e recetave të gostive.
05:32
Blind Taste
Detaje
Ep 3/Java 1/Sez 3:Një program për të gjithë ata të cilët besojnë në aftësitë e tyre në gatim. Patenta e famshme e realizuar me njerëz të thjeshtë. Emocion, humor, aftësi garuese të gjitha nën patentën ndërkombëtare, BLIND TASTE.
06:41
E di qe mund ta besh vete?
Detaje
Ep 3/Viktoria Naco:Eshte shume e rendesishme qe lekura jone te jete e fresket, e bukur dhe e shendetshme. Por jo te gjithe kane mundesi te bejne trajtime te shtrenjta neper qendrat estetike. Por si ti besh maskat sa me efektive edhe ne kushtet e shtepise? Na ndiqni ne Living cdo te merkure, ora 18:00 me "E di qe mund ta besh vete?"
07:10
Rregullat e Arredimit
Detaje
Ep 3:Eshtë një cikël programesh arredimi që eksploron perceptimet dhe faktet e dizajnit. Duke nxjerrë në dukje faktin, që stili personal ndryshon nga rregullat e dizajnit.
07:39
Gatime per 15 minuta
Detaje
Ep 18:Jamie Oliver, shefi britanik, nje personazh mediatik dhe aktivist I fushates kunder ushqimit te gatshem ne shkolla, na tregon ne LIVING si te gatuajme nje vakt te shendetshem ne vetem 15 minuta.
08:07
Horoskopi Javor
Detaje
Horoskopi per javen 20-26 Mars: Parashikimi i yjeve për javen në vazhdim. Gjithçka që ka të bëjë me shëndetin, punën, financat, jetën sociale dhe sentimentale.
08:17
Make Up
Detaje
Ep 37:Klio eshte vajza e kendshme italiane e cila do te ndaje me ne keshilla dhe sekrete mbi bukurine. Mesimet qe ajo ka marre ne Neë York do te ndihmojne te gjitha vajzat per te qene me te bukura se kurre.
08:42
Home Makeover
Detaje
Ep 56/57:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
09:24
Super Dado
Detaje
Ep 7/Familja Ririe:Seriali hit që ju ofron teknika e këshilla si të jeni prindër të suksesshëm. Superdadoja, një Mary Poppins e kohëve moderne, emri i vërtetë i së cilës është Xho Frost, ka zhvilluar prej 16 vjetësh teknika unike për të ndihmuar prindërit në vështirësi me fëmijët e tyre tekanjozë.
10:10
Nje kujdes me shume per Ushqimin
Detaje
Ep 4/Sez 1:Ushqimi qe hame…Cfare dini vertet per te? Për të zbuluar përgjigjet, do të udhëtojmë nëpër botë, duke trokitur në dyer fabrikash ushqimore dhe duke bërë pyetje që atyre nuk u janë bërë kurrë.
10:39
Bosi i tortave
Detaje
Ep 5/Sez 2:Një reality show i suksesshëm amerikan, për një dyqan ëmbëlsirash në Nju Xhersi. Badi Valastro është një artist tepër i njohur dhe i suksesshëm në përgatitjen e tortave. Në këto episode tregohet dëshira e madhe e Badit për të realizuar ëndrrën e të atit, e cila ishte ta bënte "Carlos Bake Shop" të famshme, me ose pa ndihmën e familjes.
11:01
E di qe mund ta besh vete?
Detaje
Ep 3/Viktoria Naco:Eshte shume e rendesishme qe lekura jone te jete e fresket, e bukur dhe e shendetshme. Por jo te gjithe kane mundesi te bejne trajtime te shtrenjta neper qendrat estetike. Por si ti besh maskat sa me efektive edhe ne kushtet e shtepise? Na ndiqni ne Living cdo te merkure, ora 18:00 me "E di qe mund ta besh vete?"
11:33
Konserva shtepie
Detaje
Ep 3:Pergatitja e salces dhe ingredientet e perdorur per te ruajtur shijen.
12:01
Sot po kaloj nga ty…
Detaje
Ep 8:Çfarë ndodh kur një gazetare shkon të takojë një shefe kuzhine? Ka gatime ëmbëlsirash, por edhe bisedë si mes mikeshash, ka sheqer, por ka dhe pak spec pikant. Recetat e ëmbla të Linda Fishtës kësaj radhe gatuhen me ndihmën e Iva Tiços.
12:29
Nail Lab
Detaje
Ep 3:Një emision dedikuar bukurise se thonjeve tuaj. Mikelgina, mesuese e bukurise dhe protagoniste e Nail Lab.
12:53
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 6:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
13:12
Gatime vere
Detaje
Ep 4/E bardhe:Receta te parezistueshme per stinen e veres, te shpejta, te thjeshta dhe te shijshme - nga antipastat italiane te mezet greke, nga pjatat spanjolle, te barbekjut ne plazh.
13:37
Trend Interiors
Detaje
Ep 1:Të flasësh për mobilimin në ditët e sotme nuk ka kufij. Tendencat dhe trendet sa vinë e shtohen apo pasurohen me stile, pëlhura, mekanizma dhe materiale nga më të ndryshmet për të përmirësuar sa më shumë stilin e jetesës. Për të mobiluar një apartamënt apo një shtëpi duhen patjetër ide dhe ndihmë aq më tepër që shtëpia është një hapësirë personale ku pasqyrojmë eksperiencat tona emocionale dhe shoqërore. Trend Interiors është program I duhur që I jep zgjidhje gjithë pikëpyetjeve që mund të keni. Një rrugëtim në mobileritë dhe showroomet më të mira në Tiranë për tu njohur me tendencat më të reja të arredimit dhe këshilla nga më pikante nga arkitekti Luan Aliu.
14:06
Biznes familjar
Detaje
Ep 7/Sez 1:Shumë kohë para krijimit të bankave, dyqanet e pengjeve ishin forma kryesore e kreditimit të konsumatorëve në SHBA. "Biznes familjar" ju fut në botën shumëngjyrëshe të këtij biznesi, ku prej tre brezash udhëheq familja Herrison.
14:27
Kuzhina Orientale
Detaje
Ep 4:Kuzhina tajlandeze eshte nje përzierje elementesh e disa traditave te vendeve të Azisë Juglindore. Ky lloj gatimi vendos theksin në pjata të përgatitura lehtë me përbërës të fortë aromatike e pikante.
14:48
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 7:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
15:09
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 2/Cote DAzur:Charlie Luxton nderrmerr nje udhetim permes destinacioneve me te bukura te mesdheut, duke na treguar shtepite me arkitekturen, dizajnin dhe pamjet qe ju lene pa fryme.
16:00
New look
Detaje
Ep 2:Modeli, prerja, ngjyra, gjatesia... Ekspertja Irene Greko na jep këshilla për të patur floke te shendetshem dhe një look të përsosur.
16:24
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 4/5:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
16:36
Lartesite e shpirtit
Detaje
Dokumentar:Psikologia dhe hipnoterapistja Dr.Fleura Shkembi, ka udhetuar drejt Tajlandes per te perjetuar nje nga guidat me te jashtezakonshme per ngritjen shpirterore. Fituese e nje burse te pazakonte, Fleura qendroi per 14 dite ne tempullin Dhammakaya, ne veri te Bankokut. Aty ajo mori pjese ne trajnimin intensiv "Peace Revolution", i cili ndihmon individet te gjejne paqen e brendshme duke sjelle nje eksperiencwe te jashtezakonshme te jeteses brenda nje tempulli, i cili dikton rregulla strikte, kuriozitete nga jeta e murgjeve budiste por edhe pamje te bukura te natyres tajlandeze.
17:01
Blind Taste
Detaje
Ep 4/Java 1/Sez 3:Një program për të gjithë ata të cilët besojnë në aftësitë e tyre në gatim. Patenta e famshme e realizuar me njerëz të thjeshtë. Emocion, humor, aftësi garuese të gjitha nën patentën ndërkombëtare, BLIND TASTE.
18:16
Shtëpia 360
Detaje
Ep 11:Ky është një format televiziv dedikuar arkitekturës, mobilimit, artizanatit etj. Arkitektët më të mirë italianë, prej tre vjetësh bashkëpunojnë në këtë program në kërkim të shtëpive, ndërtesave apo projekteve më interesante për tua sugjeruar spektatorëve.
18:38
Rregullat e Arredimit
Detaje
Ep 4:Eshtë një cikël programesh arredimi që eksploron perceptimet dhe faktet e dizajnit. Duke nxjerrë në dukje faktin, që stili personal ndryshon nga rregullat e dizajnit.
19:13
Tek kuzhina e Lindes
Detaje
Ep 1:Ne kuzhinen e Lindes kemi patur te ftuar shume miq te dashur. Edhe kete radhe ajo do te na tragoje disa nga recetat e saj te bera me dashuri dhe mjaft humor me mikeshen e radhes, Marjana Kondin.
19:57
Home Makeover
Detaje
Ep 7:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
20:10
Te cmendur pas kopshtarise
Detaje
Ep 5:Duke filluar që nga mbjellja e luleve të mrekullueshme, te riparimi i çative dhe i objekteve të vjetra, do të ofrojmë këshilla dhe ide që do tju ndihmojnë për shfrytëzimin dhe krijimin e ambienteve sa me të bukura ne hapësirën jashtë shtëpive tuaja.
21:00
Udhëtim me Tren
Detaje
Ep 4/Sez 4:Po nisemi drejt një aventure hekurudhore, e cila do të na çojë në zemër të Evropës. Me ane te "Udhërrëfyesi hekurudhor kontinental" do te eksplorojme qytetet, artin, kuluren,misteret dhe traditat e tyre ekzotike.
22:03
Pasaportë Evrope
Detaje
Ep 14/France, Parisi:Bashkohuni me Samanta Braun gjate nje udhetimi rreth bukurive te Evropes per te zbuluar madheshtine, kulturen dhe sekretet e saj.
22:26
Ne shoqerine e Betit
Detaje
Ep 8:Recetat e saj janë mjaftueshëm elegante dhe të thjeshta për ta kthyer gatimin në një formë argëtimi. Vaktet e saj të shëndetshme kanë filozofinë e tyre: "Përpjekje e vogël-kënaqësi e madhe". Le te bashkohemi me Beth Le Manach per tu argëtuar me stil.
22:41
Me Pamje nga deti
Detaje
Ep 2/Sez 2:E keni degjuar shprehjen; Afer detit, afer mbretit? Do te uhdetojme ne bregdetit britanik. Do tju ofrojme projekte interesante, shtepi, mbreselenese, peisazhe magjepsese...Me pamje nga deti.
23:29
Stili im
Detaje
Ep 9/Sez 4:Vizitat tona shoqeruar nga arkitekte vazhdojne! Projekte te mira, frymezuese dhe udhezuese treguar ne vend nga pronaret dhe arkitektet.
23:51
Thesaret e botes
Detaje
Ep 1 - Abacia Fontene
00:06
E di qe mund ta besh vete?
Detaje
Ep 3/Viktoria Naco:Eshte shume e rendesishme qe lekura jone te jete e fresket, e bukur dhe e shendetshme. Por jo te gjithe kane mundesi te bejne trajtime te shtrenjta neper qendrat estetike. Por si ti besh maskat sa me efektive edhe ne kushtet e shtepise? Na ndiqni ne Living cdo te merkure, ora 18:00 me "E di qe mund ta besh vete?"
00:35
Konserva shtepie
Detaje
Ep 3:Pergatitja e salces dhe ingredientet e perdorur per te ruajtur shijen.
00:59
Sot po kaloj nga ty…
Detaje
Ep 8:Çfarë ndodh kur një gazetare shkon të takojë një shefe kuzhine? Ka gatime ëmbëlsirash, por edhe bisedë si mes mikeshash, ka sheqer, por ka dhe pak spec pikant. Recetat e ëmbla të Linda Fishtës kësaj radhe gatuhen me ndihmën e Iva Tiços.
01:26
Nail Lab
Detaje
Ep 3:Një emision dedikuar bukurise se thonjeve tuaj. Mikelgina, mesuese e bukurise dhe protagoniste e Nail Lab.
01:50
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 6:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
02:04
Gatime vere
Detaje
Ep 4/E bardhe:Receta te parezistueshme per stinen e veres, te shpejta, te thjeshta dhe te shijshme - nga antipastat italiane te mezet greke, nga pjatat spanjolle, te barbekjut ne plazh.
02:28
Trend Interiors
Detaje
Ep 1:Të flasësh për mobilimin në ditët e sotme nuk ka kufij. Tendencat dhe trendet sa vinë e shtohen apo pasurohen me stile, pëlhura, mekanizma dhe materiale nga më të ndryshmet për të përmirësuar sa më shumë stilin e jetesës. Për të mobiluar një apartamënt apo një shtëpi duhen patjetër ide dhe ndihmë aq më tepër që shtëpia është një hapësirë personale ku pasqyrojmë eksperiencat tona emocionale dhe shoqërore. Trend Interiors është program I duhur që I jep zgjidhje gjithë pikëpyetjeve që mund të keni. Një rrugëtim në mobileritë dhe showroomet më të mira në Tiranë për tu njohur me tendencat më të reja të arredimit dhe këshilla nga më pikante nga arkitekti Luan Aliu.
02:52
Biznes familjar
Detaje
Ep 7/Sez 1:Shumë kohë para krijimit të bankave, dyqanet e pengjeve ishin forma kryesore e kreditimit të konsumatorëve në SHBA. "Biznes familjar" ju fut në botën shumëngjyrëshe të këtij biznesi, ku prej tre brezash udhëheq familja Herrison.
03:13
Kuzhina Orientale
Detaje
Ep 4:Kuzhina tajlandeze eshte nje përzierje elementesh e disa traditave te vendeve të Azisë Juglindore. Ky lloj gatimi vendos theksin në pjata të përgatitura lehtë me përbërës të fortë aromatike e pikante.
03:33
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 7:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
04:20
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 2/Cote DAzur:Charlie Luxton nderrmerr nje udhetim permes destinacioneve me te bukura te mesdheut, duke na treguar shtepite me arkitekturen, dizajnin dhe pamjet qe ju lene pa fryme.
04:44
New look
Detaje
Ep 2:Modeli, prerja, ngjyra, gjatesia... Ekspertja Irene Greko na jep këshilla për të patur floke te shendetshem dhe një look të përsosur.
04:49
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 4/5:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
04:55
Lartesite e shpirtit
Detaje
Dokumentar:Psikologia dhe hipnoterapistja Dr.Fleura Shkembi, ka udhetuar drejt Tajlandes per te perjetuar nje nga guidat me te jashtezakonshme per ngritjen shpirterore. Fituese e nje burse te pazakonte, Fleura qendroi per 14 dite ne tempullin Dhammakaya, ne veri te Bankokut. Aty ajo mori pjese ne trajnimin intensiv "Peace Revolution", i cili ndihmon individet te gjejne paqen e brendshme duke sjelle nje eksperiencwe te jashtezakonshme te jeteses brenda nje tempulli, i cili dikton rregulla strikte, kuriozitete nga jeta e murgjeve budiste por edhe pamje te bukura te natyres tajlandeze.
05:16
Blind Taste
Detaje
Ep 4/Java 1/Sez 3:Një program për të gjithë ata të cilët besojnë në aftësitë e tyre në gatim. Patenta e famshme e realizuar me njerëz të thjeshtë. Emocion, humor, aftësi garuese të gjitha nën patentën ndërkombëtare, BLIND TASTE.
06:26
Shtëpia 360
Detaje
Ep 11:Ky është një format televiziv dedikuar arkitekturës, mobilimit, artizanatit etj. Arkitektët më të mirë italianë, prej tre vjetësh bashkëpunojnë në këtë program në kërkim të shtëpive, ndërtesave apo projekteve më interesante për tua sugjeruar spektatorëve.
06:49
Rregullat e Arredimit
Detaje
Ep 4:Eshtë një cikël programesh arredimi që eksploron perceptimet dhe faktet e dizajnit. Duke nxjerrë në dukje faktin, që stili personal ndryshon nga rregullat e dizajnit.
07:18
Tek kuzhina e Lindes
Detaje
Ep 1:Ne kuzhinen e Lindes kemi patur te ftuar shume miq te dashur. Edhe kete radhe ajo do te na tragoje disa nga recetat e saj te bera me dashuri dhe mjaft humor me mikeshen e radhes, Marjana Kondin.
08:06
Horoskopi Javor
Detaje
Horoskopi per javen 20-26 Mars: Parashikimi i yjeve për javen në vazhdim. Gjithçka që ka të bëjë me shëndetin, punën, financat, jetën sociale dhe sentimentale.
08:16
Make Up
Detaje
Ep 38:Klio eshte vajza e kendshme italiane e cila do te ndaje me ne keshilla dhe sekrete mbi bukurine. Mesimet qe ajo ka marre ne Neë York do te ndihmojne te gjitha vajzat per te qene me te bukura se kurre.
08:41
Home Makeover
Detaje
Ep 58/59:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
09:18
Super Dado
Detaje
Ep 8/Familja Weston:Seriali hit që ju ofron teknika e këshilla si të jeni prindër të suksesshëm. Superdadoja, një Mary Poppins e kohëve moderne, emri i vërtetë i së cilës është Xho Frost, ka zhvilluar prej 16 vjetësh teknika unike për të ndihmuar prindërit në vështirësi me fëmijët e tyre tekanjozë.
10:03
Nje kujdes me shume per Ushqimin
Detaje
Ep 5/Sez 1:Ushqimi qe hame…Cfare dini vertet per te? Për të zbuluar përgjigjet, do të udhëtojmë nëpër botë, duke trokitur në dyer fabrikash ushqimore dhe duke bërë pyetje që atyre nuk u janë bërë kurrë.
10:31
Bosi i tortave
Detaje
Ep 6/Sez 2:Një reality show i suksesshëm amerikan, për një dyqan ëmbëlsirash në Nju Xhersi. Badi Valastro është një artist tepër i njohur dhe i suksesshëm në përgatitjen e tortave. Në këto episode tregohet dëshira e madhe e Badit për të realizuar ëndrrën e të atit, e cila ishte ta bënte "Carlos Bake Shop" të famshme, me ose pa ndihmën e familjes.
10:52
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 4/Sez 2:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
11:15
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 8:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
11:36
Konserva shtepie
Detaje
Ep 4:Pergatitja e salces dhe ingredientet e perdorur per te ruajtur shijen.
12:06
Sot po kaloj nga ty…
Detaje
Ep 9:Çfarë ndodh kur një gazetare shkon të takojë një shefe kuzhine? Ka gatime ëmbëlsirash, por edhe bisedë si mes mikeshash, ka sheqer, por ka dhe pak spec pikant. Recetat e ëmbla të Linda Fishtës kësaj radhe gatuhen me ndihmën e Iva Tiços.
12:29
Nail Lab
Detaje
Ep 4:Një emision dedikuar bukurise se thonjeve tuaj. Mikelgina, mesuese e bukurise dhe protagoniste e Nail Lab.
12:58
Gatime vere
Detaje
Ep 5/E kuqja:Receta te parezistueshme per stinen e veres, te shpejta, te thjeshta dhe te shijshme - nga antipastat italiane te mezet greke, nga pjatat spanjolle, te barbekjut ne plazh.
13:23
Kopshtari
Detaje
Ep 1:Këshilla të vyera rreth artit të kopshtarisë për të rikrijuar në shtëpi një parajsë plot oksigjen.
13:48
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 10:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
14:07
Biznes familjar
Detaje
Ep 8/Sez 1:Shumë kohë para krijimit të bankave, dyqanet e pengjeve ishin forma kryesore e kreditimit të konsumatorëve në SHBA. "Biznes familjar" ju fut në botën shumëngjyrëshe të këtij biznesi, ku prej tre brezash udhëheq familja Herrison.
14:29
Kuzhina Orientale
Detaje
Ep 5:Kuzhina tajlandeze eshte nje përzierje elementesh e disa traditave te vendeve të Azisë Juglindore. Ky lloj gatimi vendos theksin në pjata të përgatitura lehtë me përbërës të fortë aromatike e pikante.
15:43
Arti i ricikimit me Mia Malcolm
Detaje
Ep 1/2:Ju prezantojme Mian, nje designer simpatike e cila udheton nga nje qytet ne tjetrin, ne kerkim te objekteve antike duke I dhene jete ne dekorimin e hapesirave moderne.
16:02
New look
Detaje
Ep 3:Modeli, prerja, ngjyra, gjatesia... Ekspertja Irene Greko na jep këshilla për të patur floke te shendetshem dhe një look të përsosur.
16:25
Receta ne dy minuta
Detaje
Kek me dardhe
16:26
Receta ne dy minuta
Detaje
Kotoleta patëllxhani
16:28
Receta ne dy minuta
Detaje
Krepa
16:30
Receta ne dy minuta
Detaje
Kroketa perimesh me susam
16:32
Receta ne dy minuta
Detaje
Makarona me mish
16:35
Trend Interiors
Detaje
Ep 1:Të flasësh për mobilimin në ditët e sotme nuk ka kufij. Tendencat dhe trendet sa vinë e shtohen apo pasurohen me stile, pëlhura, mekanizma dhe materiale nga më të ndryshmet për të përmirësuar sa më shumë stilin e jetesës. Për të mobiluar një apartamënt apo një shtëpi duhen patjetër ide dhe ndihmë aq më tepër që shtëpia është një hapësirë personale ku pasqyrojmë eksperiencat tona emocionale dhe shoqërore. Trend Interiors është program I duhur që I jep zgjidhje gjithë pikëpyetjeve që mund të keni. Një rrugëtim në mobileritë dhe showroomet më të mira në Tiranë për tu njohur me tendencat më të reja të arredimit dhe këshilla nga më pikante nga arkitekti Luan Aliu.
17:04
Blind Taste
Detaje
Ep 5/Java 1/Sez 3:Një program për të gjithë ata të cilët besojnë në aftësitë e tyre në gatim. Patenta e famshme e realizuar me njerëz të thjeshtë. Emocion, humor, aftësi garuese të gjitha nën patentën ndërkombëtare, BLIND TASTE.
18:15
Shtëpia 360
Detaje
Ep 12:Ky është një format televiziv dedikuar arkitekturës, mobilimit, artizanatit etj. Arkitektët më të mirë italianë, prej tre vjetësh bashkëpunojnë në këtë program në kërkim të shtëpive, ndërtesave apo projekteve më interesante për tua sugjeruar spektatorëve.
18:40
Rregullat e Arredimit
Detaje
Ep 5:Eshtë një cikël programesh arredimi që eksploron perceptimet dhe faktet e dizajnit. Duke nxjerrë në dukje faktin, që stili personal ndryshon nga rregullat e dizajnit.
19:14
Tek kuzhina e Lindes
Detaje
Ep 2:Ne kuzhinen e Lindes kemi patur te ftuar shume miq te dashur. Edhe kete radhe ajo do te na tragoje disa nga recetat e saj te bera me dashuri dhe mjaft humor me mikeshen e radhes, Marjana Kondin.
20:08
Te cmendur pas kopshtarise
Detaje
Ep 6:Duke filluar që nga mbjellja e luleve të mrekullueshme, te riparimi i çative dhe i objekteve të vjetra, do të ofrojmë këshilla dhe ide që do tju ndihmojnë për shfrytëzimin dhe krijimin e ambienteve sa me të bukura ne hapësirën jashtë shtëpive tuaja.
20:58
Bukuritë e Planetit
Detaje
Ep 10/Kuba:Përgatituni të mahniteni nga një aventurë e paharrueshme përreth bukurive të planetit. Nëpërmjet natyrës dhe kulturës iu ofrohet një pasqyrë e qartë dhe e këndshme e shteteve të largëta dhe të panjohura.
22:16
Pasaportë Evrope
Detaje
Ep 15/France, Canes:Bashkohuni me Samanta Braun gjate nje udhetimi rreth bukurive te Evropes per te zbuluar madheshtine, kulturen dhe sekretet e saj.
22:39
Me Pamje nga deti
Detaje
Ep 3/Sez 2:E keni degjuar shprehjen; Afer detit, afer mbretit? Do te uhdetojme ne bregdetit britanik. Do tju ofrojme projekte interesante, shtepi, mbreselenese, peisazhe magjepsese...Me pamje nga deti.
23:31
Stili im
Detaje
Ep 10/Sez 4:Vizitat tona shoqeruar nga arkitekte vazhdojne! Projekte te mira, frymezuese dhe udhezuese treguar ne vend nga pronaret dhe arkitektet.
23:58
Thesaret e botes
Detaje
Ep 2 - Qyteti Avinjon
00:12
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 4/Sez 2:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living: Te udhëtosh me stil
00:34
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 8:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
00:53
Konserva shtepie
Detaje
Ep 4:Pergatitja e salces dhe ingredientet e perdorur per te ruajtur shijen.
01:19
Sot po kaloj nga ty…
Detaje
Ep 9:Çfarë ndodh kur një gazetare shkon të takojë një shefe kuzhine? Ka gatime ëmbëlsirash, por edhe bisedë si mes mikeshash, ka sheqer, por ka dhe pak spec pikant. Recetat e ëmbla të Linda Fishtës kësaj radhe gatuhen me ndihmën e Iva Tiços.
01:42
Nail Lab
Detaje
Ep 4:Një emision dedikuar bukurise se thonjeve tuaj. Mikelgina, mesuese e bukurise dhe protagoniste e Nail Lab.
02:07
Gatime vere
Detaje
Ep 5/E kuqja:Receta te parezistueshme per stinen e veres, te shpejta, te thjeshta dhe te shijshme - nga antipastat italiane te mezet greke, nga pjatat spanjolle, te barbekjut ne plazh.
02:32
Kopshtari
Detaje
Ep 1:Këshilla të vyera rreth artit të kopshtarisë për të rikrijuar në shtëpi një parajsë plot oksigjen.
02:57
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 10:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
03:12
Biznes familjar
Detaje
Ep 8/Sez 1:Shumë kohë para krijimit të bankave, dyqanet e pengjeve ishin forma kryesore e kreditimit të konsumatorëve në SHBA. "Biznes familjar" ju fut në botën shumëngjyrëshe të këtij biznesi, ku prej tre brezash udhëheq familja Herrison.
03:33
Kuzhina Orientale
Detaje
Ep 5:Kuzhina tajlandeze eshte nje përzierje elementesh e disa traditave te vendeve të Azisë Juglindore. Ky lloj gatimi vendos theksin në pjata të përgatitura lehtë me përbërës të fortë aromatike e pikante.
03:56
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 3/Mallorca:Charlie Luxton nderrmerr nje udhetim permes destinacioneve me te bukura te mesdheut, duke na treguar shtepite me arkitekturen, dizajnin dhe pamjet qe ju lene pa fryme.
04:45
Arti i ricikimit me Mia Malcolm
Detaje
Ep 1/2:Ju prezantojme Mian, nje designer simpatike e cila udheton nga nje qytet ne tjetrin, ne kerkim te objekteve antike duke I dhene jete ne dekorimin e hapesirave moderne.
04:59
New look
Detaje
Ep 3:Modeli, prerja, ngjyra, gjatesia... Ekspertja Irene Greko na jep këshilla për të patur floke te shendetshem dhe një look të përsosur.
05:23
Receta ne dy minuta
Detaje
Kek me dardhe
05:24
Receta ne dy minuta
Detaje
Kotoleta patëllxhani
05:26
Receta ne dy minuta
Detaje
Krepa
05:28
Receta ne dy minuta
Detaje
Kroketa perimesh me susam
05:30
Receta ne dy minuta
Detaje
Makarona me mish
05:33
Trend Interiors
Detaje
Ep 1:Të flasësh për mobilimin në ditët e sotme nuk ka kufij. Tendencat dhe trendet sa vinë e shtohen apo pasurohen me stile, pëlhura, mekanizma dhe materiale nga më të ndryshmet për të përmirësuar sa më shumë stilin e jetesës. Për të mobiluar një apartamënt apo një shtëpi duhen patjetër ide dhe ndihmë aq më tepër që shtëpia është një hapësirë personale ku pasqyrojmë eksperiencat tona emocionale dhe shoqërore. Trend Interiors është program I duhur që I jep zgjidhje gjithë pikëpyetjeve që mund të keni. Një rrugëtim në mobileritë dhe showroomet më të mira në Tiranë për tu njohur me tendencat më të reja të arredimit dhe këshilla nga më pikante nga arkitekti Luan Aliu.
05:58
Blind Taste
Detaje
Ep 5/Java 1/Sez 3:Një program për të gjithë ata të cilët besojnë në aftësitë e tyre në gatim. Patenta e famshme e realizuar me njerëz të thjeshtë. Emocion, humor, aftësi garuese të gjitha nën patentën ndërkombëtare, BLIND TASTE.
07:07
Shtëpia 360
Detaje
Ep 12:Ky është një format televiziv dedikuar arkitekturës, mobilimit, artizanatit etj. Arkitektët më të mirë italianë, prej tre vjetësh bashkëpunojnë në këtë program në kërkim të shtëpive, ndërtesave apo projekteve më interesante për tua sugjeruar spektatorëve.
07:32
Rregullat e Arredimit
Detaje
Ep 5:Eshtë një cikël programesh arredimi që eksploron perceptimet dhe faktet e dizajnit. Duke nxjerrë në dukje faktin, që stili personal ndryshon nga rregullat e dizajnit.
08:05
Horoskopi Javor
Detaje
Horoskopi per javen 20-26 Mars: Parashikimi i yjeve për javen në vazhdim. Gjithçka që ka të bëjë me shëndetin, punën, financat, jetën sociale dhe sentimentale.
08:15
Ruaj-Stilo
Detaje
Ep 1:Mos hidhni asgje sepse edhe perdet mund tju hyjne ne pune. Ne çdo seri, së bashku me këshillat e vyera të Alesandrës do të mësoni si të krijoni vete një veshje krejtësisht të re.
08:39
Home Makeover
Detaje
Ep 60/61:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
08:59
Kundalini Yoga
Detaje
Ep 6:Është provuar shkencërisht përmes praktikantëve në të gjithë botën se disiplina mbi 5 mijë-vjeçare e jogas përmirëson ndjeshëm shëndetin fizik, mendor dhe ate shpirtëror.
09:35
Shije Fshati
Detaje
Ep 6:Kesaj radhe kuzhinen e kemi zhvendosur ne fshat. Produktet bio te sapo mbledhura nga toka apo nga pema do te marrin shije te shumllojshme qe me siguri do ju pelqejne pa mase. Ndiqni Zonjen Irma ne "Shije Fshati".
10:09
Kopshtet franceze
Detaje
Ep 3/Kopshtet Artistike:Monty Don na tregon historitë që fshihen pas kopshteve më të famshme të Francës. Këtu përfshihen kopshte me mure të dizenjuara, lëndina me lule të mrekullueshme dhe ujëvara me punime artistike për të kënaqur shijet e të dashurave dhe grave të monarkëve. Monty, sheh se si gjatë gjithë historisë, francezët kanë përdorur kopshtet si një shprehje publike e parave, fuqisë dhe pasionit
11:09
Nga te shkaterruara ne te jashtezakonshme
Detaje
Ep 2:Ne kete emision do te njihemi me pronaret, shtepite e te cileve jane te shkaterruara. Do te shohim se si keto shtepi me nje buxhet te limitur do te shnderrohen ne shtepi te jashtezakonshme.
12:13
Te Genti
Detaje
Ep 5/Armand Peza:Një program kuzhine ndryshe nga të tjerët, ku aktori i mirënjohur Gent Zenelaj, do shfaqe një tjetër anë të tijën. Por ai nuk do te jete vetem. Ne cdo puntate do te mirprese nje tjeter personazh publik.
13:11
Të vërtetat mbi ushqimin
Detaje
Ep 1/Sheqeri:Çfarë thonë studimet e fundit shkencore për pasojat e sheqerit te ne? Po për kaloritë? Çfarë ndodh në të vërtetë kur marrim ilaçe? Misioni yne eshte te zbulojme keto te vërteta.
14:14
Rindertuesit e shtepive
Detaje
Ep 7:Pronaret e shtepive dokumentojne te gjitha sfidat dhe veshtiresite e projektit te tyre te pare te rinovimit te shtepise. Pasi e shkaterrojne ate, plani I tyre eshte ta kthejne ne shtepine e endrrave qe me pas ta ri-shesin duke nxjerre me teper perfitime financiare.
14:35
Linda & frutat
Detaje
Ep 4:Jemi mësuar ta shohim me ëmbëlsira në duar. Kësaj rradhe zonjën Linda e shohim të rrethuar nga frutat. Do jenë dy pjata, ku e ëmbla me të kripurën lidhen përsosmërisht nga freskia e natyrës…Frutat.
15:02
E di qe mund ta besh vete?
Detaje
Ep 3/Viktoria Naco:Eshte shume e rendesishme qe lekura jone te jete e fresket, e bukur dhe e shendetshme. Por jo te gjithe kane mundesi te bejne trajtime te shtrenjta neper qendrat estetike. Por si ti besh maskat sa me efektive edhe ne kushtet e shtepise? Na ndiqni ne Living cdo te merkure, ora 18:00 me "E di qe mund ta besh vete?"
15:31
Embelsirat e Anes
Detaje
Ep 30:Shefja Anna Olson na fton ne kuzhinen e saj per te mesuar mjeshterine e pjekjes dhe embelsirave. Meringues, mousses ose muffins nuk ka shume rendesi sepse ne cdo episod shikuesit do te kalojne permes mesimeve te "embla" duke filluar nga bazat e pjekjes deri te teknikat e nje mastershefi te vertete.
15:58
Receta Living
Detaje
Ep 19/Torte me fruta:Nje emsionin qe u dedikohet amvisave. Per tu ardhur ne ndihme me keshilla, ide dhe receta te ndryshme gatimi. Sa te thjeshta aq edhe te shijshme.
16:17
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 6/Pj 2:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
16:32
Receta per bebe
Detaje
Ep 2:Receta per bebe vjen ne Living per te gjitha zonjat dhe ne vecanti per nenat. Fillimi i ushqimit per bebet eshte nje proces i rendesishem dhe delikat. Ky emision sjell receta gatimi dhe keshilla te ndryshme. Ne cdo puntate do te njiheni me nga dy receta. RTS:E Enjte-11:00/e shtune-10:00/E Diele-15:00. Episodi i radhes: E Merkure 18:00.
16:57
Sfida Imobiliare
Detaje
Ep 5:Sfida Imobiliare eshte i pari dhe i vetmi format televiziv i ketij lloji ne Shqiperi. Ne fokus te ketij emisioni eshte sfida dhe prezantimi i ofertave me te mira te tregut imobiliar. Kliente me një buxhet te percaktuar duan te blejne një apartament cilesor, komod dhe funksional qe i pershtatet nevojave të tyre….keto cilesi dhe apartamentin e endrrave mund ti gjejnë vetëm ne oferten e dy agjenteve: Zhakut dhe Luanit…
17:28
Jetë e re
Detaje
Ep 5:Nje doku-reality qe ndjek prapaskenat dhe emocionet e individeve qe i nenshtrohen operacione plastike. Me pjesmarrjen e mjekes estetiste Lida Hoxha.
18:01
My Living
Detaje
Ep 9/Sez 4:Lifestyle: Brenda një dite do tju kërkojmë dhe do të flasim së bashku! Do të vijmë tek ju dhe do të zbulojmë stilin tuaj, do të mbledhim ide dhe do ti sjellim ato në ekran. Do të zbulojmë veten tonë në këtë udhëtim në lifestyle-in shqiptar!
19:04
Qytetet e Botës
Detaje
Ep 11 - Pallati i Versajës.Versaja, pallati magjepsës ku madhështia dhe shkëlqimi, stili dhe natyra kanë krijuar përsosmërinë. Versaja, fytyra tjetër e së cilës është një instrument i fuqishëm pushteti i ndërtuar nga mbreti Lui i 14-të.
20:08
Surpriza SD
Detaje
Ep 13/Festa DSA:Pas momentit te pare kur mesojme per ta. Mirekuptimi dhe mbeshtetja per te arritur nje jete te barabarte. Nje marredhenie si gjithe te tjerat me deshira dhe pasione per te jetuar. Nje surprize per ta eshte nje emocion edhe per ne. Supriza SD
21:02
Parisi
Detaje
Ep 1/Qyteti i ëndrrave: Eksploroni bukurinë historike dhe shpirtin bohemian të një prej qyteteve më romantike dhe misterioze në botë.
22:04
Shtëpitë e pushimit
Detaje
Ep 6:Shtepi manhitese pushimi. Projekte te cilat perfaqesojne shijet dhe personalitetin e pronareve. Hapesira, forma, objekte dhe vende te çuditshme.
22:26
Home Makeover
Detaje
Ep 48:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
22:34
Emisioni I veres
Detaje
Ep 1:Mirë se vini në "Emisionin e verës", një reportazh dedikuar gjithçkaje që lidhet me verën, ushqimin e mirë dhe udhëtimet!