Kursi themelor i kuzhinës

00:01
My Living
Detaje
Ep 5/Sez 4:Lifestyle: Brenda një dite do tju kërkojmë dhe do të flasim së bashku! Do të vijmë tek ju dhe do të zbulojmë stilin tuaj, do të mbledhim ide dhe do ti sjellim ato në ekran. Do të zbulojmë veten tonë në këtë udhëtim në lifestyle-in shqiptar!
01:02
Nga një fabrikë në tjetrën
Detaje
Ep 1/Buka:Nga fusha në fabrikë, gjithçka arrihet përmes një procesi pa ndërprerje, por si ia bëjnë vallë? Sekretet dhe teknologjite e fundit prapa prodhimit te ushqimeve te ndryshme ne serialin me te ri: Nga nje fabrike ne tjetren.
02:00
Top Chef
Detaje
Ep 14/Sez 2:Reality: 15 kokurrente, aspirant per shef, do të vënë në provë aftësitë e tyre kulinare për mundësinë që të fitojnë titullin prestigjioz Top Shef. Emocion, gare dhe eleminime.
02:55
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 2:Charlie Luxton nderrmerr nje udhetim permes destinacioneve me te bukura te mesdheut, duke na treguar shtepite me arkitekturen, dizajnin dhe pamjet qe ju lene pa fryme.
03:43
Te ndertosh shtepine e endrrave
Detaje
Ep 10:Keni ëndërruar ndonjëherë të jetoni në një shtëpi të ndërtuar enkas për ju, apo të rinovoni shtëpinë ku jetoni aktualisht? Ky emision ndjek hap pas hapi punen, projektet me novatore dhe moderne te disa per te realizuar per klientet ate qe quhet "Shtepia e endrrave".
04:13
Embelsirat e Anes
Detaje
Ep 24/Keku i permbysur:Shefja Anna Olson na fton ne kuzhinen e saj per te mesuar mjeshterine e pjekjes dhe embelsirave. Meringues, mousses ose muffins nuk ka shume rendesi sepse ne cdo episod shikuesit do te kalojne permes mesimeve te "embla" duke filluar nga bazat e pjekjes deri te teknikat e nje mastershefi te vertete.
04:37
Thesaret e botes
Detaje
Ep 2 - Qyteti Avinjon
04:50
Receta Living
Detaje
Ep 12:Nje emsionin qe u dedikohet amvisave. Per tu ardhur ne ndihme me keshilla, ide dhe receta te ndryshme gatimi. Sa te thjeshta aq edhe te shijshme.
05:14
Sfida ushqimore
Detaje
Ep 2:Adam Riçmen, ka nisur një udhëtim për të zbuluar restorantet ku ushqimi serviret me bollek dhe për të marrë pjesë ne sfidat më legjendare të tij në Amerikë. Nuk është konkurrent, por vetëm një njeri i zakonshëm me një oreks shumë të madh.
05:36
Italia e mrekullueshme
Detaje
Ep 14/Puglia:Një udhëtim nga ajri në zbulim të Italisë. Qytetet dhe vendet me të bukura të gadishullit apenin siç nuk i keni shijuar asnjëherë më parë.
06:31
Udhëtim me Tren
Detaje
Ep 4/Sez 4:Po nisemi drejt një aventure hekurudhore, e cila do të na çojë në zemër të Evropës. Me ane te "Udhërrëfyesi hekurudhor kontinental" do te eksplorojme qytetet, artin, kuluren,misteret dhe traditat e tyre ekzotike.
07:31
Dy pjata për 30 minuta
Detaje
Ep 8:Kur gatuan ne shtepi, duhet te punosh me zgjuarsi, çdo minute eshte e vlefshme. Klodiani na provon se gatimi duhet te jete krijues po aq sa edhe praktik. Sa me pak kohe per tu organizuar aq me shume energji per te persosur receten dhe stilin tuaj.
07:50
Arti i ricikimit me Mia Malcolm
Detaje
Ep 3/4:Ju prezantojme Mian, nje designer simpatike e cila udheton nga nje qytet ne tjetrin, ne kerkim te objekteve antike duke I dhene jete ne dekorimin e hapesirave moderne.
08:08
Horoskopi Javor
Detaje
Horoskopi per javen 27 Shkurt -05 Mars: Parashikimi i yjeve për javen në vazhdim. Gjithçka që ka të bëjë me shëndetin, punën, financat, jetën sociale dhe sentimentale.
08:17
Make Up
Detaje
Ep 13:Klio eshte vajza e kendshme italiane e cila do te ndaje me ne keshilla dhe sekrete mbi bukurine. Mesimet qe ajo ka marre ne Neë York do te ndihmojne te gjitha vajzat per te qene me te bukura se kurre.
08:42
Home Makeover
Detaje
Ep 16:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
08:55
Endrra ne furre
Detaje
Ep 4:Ky reality kuzhine ndjek fillesat e Jamie Oliver, një nga shefat më të famshëm britanik duke shpalosur episod pas episodi midis të përditshmes së zakonshme, jetës së pandalshme dhe ëndrrave të një të riu, recetat e mrekullueshme të atij që sot njihet si Shef Jamie Oliver.
09:29
Te cmendur pas kopshtarise
Detaje
Ep 6:Duke filluar që nga mbjellja e luleve të mrekullueshme, te riparimi i çative dhe i objekteve të vjetra, do të ofrojmë këshilla dhe ide që do tju ndihmojnë për shfrytëzimin dhe krijimin e ambienteve sa me të bukura ne hapësirën jashtë shtëpive tuaja.
10:16
Jeta e nje foodbloger
Detaje
Ep 29:Blogerja italiane Chiara Maci pasionin e saj per kuzhinen e ktheu ne nje profesion te vertete duke futur keshtu ne sirtar diplomen e saj ne jurisprudence. Permes blogut te saj ajo sjell receta te shijshme e te thjeshta per cdo rast.
10:33
Embelsirat e Anes
Detaje
Ep 25/Pastat daneze:Shefja Anna Olson na fton ne kuzhinen e saj per te mesuar mjeshterine e pjekjes dhe embelsirave. Meringues, mousses ose muffins nuk ka shume rendesi sepse ne cdo episod shikuesit do te kalojne permes mesimeve te "embla" duke filluar nga bazat e pjekjes deri te teknikat e nje mastershefi te vertete.
10:56
B.o.r.n to style
Detaje
Ep 6:Nese doni te ndryshoni look dhe kerkoni keshilla per stilin ky eshte emisioni juaj ideal.
11:40
Thesaret e botes
Detaje
Ep 29 -Sevilja Andaluzia - Spanje
12:11
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 3:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
12:37
Nuse e pasur Nuse e varfer
Detaje
Ep 6:Çdo nuse desshiron qe dasma e saj te jete perrallore. Por a perputhen deshirat me buxhetin? nga nusja te dhendri; nga lulet te dekori, nga shoqerueset e nuses tek menuja. A mundet nje nuse me buxhet te vogel ta bej lluksoze diten e saj? Dhe a mundet nje nuse me buxhet te madh te mbetet e kenaqur?
13:03
Gatuajme per femijet
Detaje
Ep 1:Ushqimet shijojne me shume kur jane pergatitur nga duart e vogla te femijeve. Ne kuzhine me mamin te besh duart pis eshte dicka e mire.
13:36
Stili im
Detaje
Ep 1/Sez 5:Vizitat tona shoqeruar nga arkitekte vazhdojne! Projekte te mira, frymezuese dhe udhezuese treguar ne vend nga pronaret dhe arkitektet.
14:02
Kopshtari
Detaje
Ep 6:Këshilla të vyera rreth artit të kopshtarisë për të rikrijuar në shtëpi një parajsë plot oksigjen.
14:30
Gordon gatuan ne shtepi
Detaje
Ep 11:Jemi ne shtepine e nje prej shefave me ne ze te momentit, Gordon Ramsays. Se bashku me familjen e tij, do te na tregoje se si mund te gatuajme shpejt, thjesht dhe ne menyre te perkryer shume receta te cilat mund te shoqerojne vaktet tona.
14:57
Express Food
Detaje
Ep 1:Nigella Laëson na sjell receta të shkëlqyera dhe mbrekullisht të gatuara shumë shpejt duke na zbuluar rruge te shkurtra për ushqim të shijshëm.
15:31
Arkitekture madheshtore
Detaje
Ep 6:Njihuni me projektet më të guximshme arkitekturore të shtëpive. Nga konvertimi i mullinjve të vjetër deri te ndërtimi i shtëpive nëntokësore, me vetëm një element të përbashkët-Ekstravagancën e një arkitekture madhështore.
16:19
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 6:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
16:36
Kursi themelor i kuzhinës
Detaje
Ep 1:Ky është i vetmi kurs kuzhine që do tju nevojitet. Do tju shoqërojmë hap pas hapi nga gatimet me speca djegës dhe erëza e deri te pjekja e ushqimit të shpejtë si pjesë e recetave të gostive.
17:04
Farmaci ne shtepi
Detaje
Ep 6:Kuzhina juaj do te kthehet ne nje laborator te vertete farmaceutik. Me ane te perberesve natyrale dhe kurative, James Wong do tiu mesoje pergatitje te ndryshme medicinale.
17:36
Arreduesit e Yjeve
Detaje
Ep 6:Dekorues që kushtojnë miliona dollarë janë të gatshëm të shpenzojnë gjithçka vetëm për të realizuar dëshirat më të zjarrta të yjeve.
18:18
Thesaret e botes
Detaje
Ep 37 -Vazele - Borgogna - Francia
18:32
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 10/Sez 1:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
19:00
Gatime per 15 minuta
Detaje
Ep 7:Jamie Oliver, shefi britanik, nje personazh mediatik dhe aktivist I fushates kunder ushqimit te gatshem ne shkolla, na tregon ne LIVING si te gatuajme nje vakt te shendetshem ne vetem 15 minuta.
19:23
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 2:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
19:41
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 3:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
20:09
Rindertuesit e shtepive
Detaje
Ep 4:Pronaret e shtepive dokumentojne te gjitha sfidat dhe veshtiresite e projektit te tyre te pare te rinovimit te shtepise. Pasi e shkaterrojne ate, plani I tyre eshte ta kthejne ne shtepine e endrrave qe me pas ta ri-shesin duke nxjerre me teper perfitime financiare.
20:31
Odisea e luleve
Detaje
Ep 2/Iris:Aroma te mrekullueshme, ngjyrat unike simbolika dhe historia e tyre e manhitshme na tregojne se perse lulet zene nje vend te rendesishem ne kulturen dhe zemrat tona.
21:04
Kopshtet franceze
Detaje
Ep 1:Monty Don na tregon historitë që fshihen pas kopshteve më të famshme të Francës. Këtu përfshihen kopshte me mure të dizenjuara, lëndina me lule të mrekullueshme dhe ujëvara me punime artistike për të kënaqur shijet e të dashurave dhe grave të monarkëve. Monty, sheh se si gjatë gjithë historisë, francezët kanë përdorur kopshtet si një shprehje publike e parave, fuqisë dhe pasionit
22:06
Emisioni I veres
Detaje
Ep 3:Mirë se vini në "Emisionin e verës", një reportazh dedikuar gjithçkaje që lidhet me verën, ushqimin e mirë dhe udhëtimet!
22:29
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 1/Costa Brava:Charlie Luxton nderrmerr nje udhetim permes destinacioneve me te bukura te mesdheut, duke na treguar shtepite me arkitekturen, dizajnin dhe pamjet qe ju lene pa fryme.
23:20
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 1/Sez 2:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
23:43
Ne shoqerine e Betit
Detaje
Ep 5:Recetat e saj janë mjaftueshëm elegante dhe të thjeshta për ta kthyer gatimin në një formë argëtimi. Vaktet e saj të shëndetshme kanë filozofinë e tyre: "Përpjekje e vogël-kënaqësi e madhe". Le te bashkohemi me Beth Le Manach per tu argëtuar me stil.
00:03
B.o.r.n to style
Detaje
Ep 6:Nese doni te ndryshoni look dhe kerkoni keshilla per stilin ky eshte emisioni juaj ideal.
00:46
Thesaret e botes
Detaje
Ep 29 -Sevilja Andaluzia - Spanje
01:13
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 3:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
01:40
Nuse e pasur Nuse e varfer
Detaje
Ep 6:Çdo nuse desshiron qe dasma e saj te jete perrallore. Por a perputhen deshirat me buxhetin? nga nusja te dhendri; nga lulet te dekori, nga shoqerueset e nuses tek menuja. A mundet nje nuse me buxhet te vogel ta bej lluksoze diten e saj? Dhe a mundet nje nuse me buxhet te madh te mbetet e kenaqur?
02:02
Gatuajme per femijet
Detaje
Ep 1:Ushqimet shijojne me shume kur jane pergatitur nga duart e vogla te femijeve. Ne kuzhine me mamin te besh duart pis eshte dicka e mire.
02:35
Stili im
Detaje
Ep 1/Sez 5:Vizitat tona shoqeruar nga arkitekte vazhdojne! Projekte te mira, frymezuese dhe udhezuese treguar ne vend nga pronaret dhe arkitektet.
02:57
Kopshtari
Detaje
Ep 6:Këshilla të vyera rreth artit të kopshtarisë për të rikrijuar në shtëpi një parajsë plot oksigjen.
03:25
Gordon gatuan ne shtepi
Detaje
Ep 11:Jemi ne shtepine e nje prej shefave me ne ze te momentit, Gordon Ramsays. Se bashku me familjen e tij, do te na tregoje se si mund te gatuajme shpejt, thjesht dhe ne menyre te perkryer shume receta te cilat mund te shoqerojne vaktet tona.
03:50
Express Food
Detaje
Ep 1:Nigella Laëson na sjell receta të shkëlqyera dhe mbrekullisht të gatuara shumë shpejt duke na zbuluar rruge te shkurtra për ushqim të shijshëm.
04:20
Arkitekture madheshtore
Detaje
Ep 6:Njihuni me projektet më të guximshme arkitekturore të shtëpive. Nga konvertimi i mullinjve të vjetër deri te ndërtimi i shtëpive nëntokësore, me vetëm një element të përbashkët-Ekstravagancën e një arkitekture madhështore.
05:08
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 6:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
05:25
Kursi themelor i kuzhinës
Detaje
Ep 1:Ky është i vetmi kurs kuzhine që do tju nevojitet. Do tju shoqërojmë hap pas hapi nga gatimet me speca djegës dhe erëza e deri te pjekja e ushqimit të shpejtë si pjesë e recetave të gostive.
05:49
Farmaci ne shtepi
Detaje
Ep 6:Kuzhina juaj do te kthehet ne nje laborator te vertete farmaceutik. Me ane te perberesve natyrale dhe kurative, James Wong do tiu mesoje pergatitje te ndryshme medicinale.
06:19
Arreduesit e Yjeve
Detaje
Ep 6:Dekorues që kushtojnë miliona dollarë janë të gatshëm të shpenzojnë gjithçka vetëm për të realizuar dëshirat më të zjarrta të yjeve.
07:02
Thesaret e botes
Detaje
Ep 37 -Vazele - Borgogna - Francia
07:16
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 10/Sez 1:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
07:42
Gatime per 15 minuta
Detaje
Ep 7:Jamie Oliver, shefi britanik, nje personazh mediatik dhe aktivist I fushates kunder ushqimit te gatshem ne shkolla, na tregon ne LIVING si te gatuajme nje vakt te shendetshem ne vetem 15 minuta.
08:09
Horoskopi Javor
Detaje
Horoskopi per javen 27 Shkurt -05 Mars: Parashikimi i yjeve për javen në vazhdim. Gjithçka që ka të bëjë me shëndetin, punën, financat, jetën sociale dhe sentimentale.
08:19
Make Up
Detaje
Ep 14:Klio eshte vajza e kendshme italiane e cila do te ndaje me ne keshilla dhe sekrete mbi bukurine. Mesimet qe ajo ka marre ne Neë York do te ndihmojne te gjitha vajzat per te qene me te bukura se kurre.
08:43
Home Makeover
Detaje
Ep 17:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
08:56
Endrra ne furre
Detaje
Ep 5:Ky reality kuzhine ndjek fillesat e Jamie Oliver, një nga shefat më të famshëm britanik duke shpalosur episod pas episodi midis të përditshmes së zakonshme, jetës së pandalshme dhe ëndrrave të një të riu, recetat e mrekullueshme të atij që sot njihet si Shef Jamie Oliver.
09:29
Te cmendur pas kopshtarise
Detaje
Ep 7:Duke filluar që nga mbjellja e luleve të mrekullueshme, te riparimi i çative dhe i objekteve të vjetra, do të ofrojmë këshilla dhe ide që do tju ndihmojnë për shfrytëzimin dhe krijimin e ambienteve sa me të bukura ne hapësirën jashtë shtëpive tuaja.
10:15
Jeta e nje foodbloger
Detaje
Ep 9:Blogerja italiane Chiara Maci pasionin e saj per kuzhinen e ktheu ne nje profesion te vertete duke futur keshtu ne sirtar diplomen e saj ne jurisprudence. Permes blogut te saj ajo sjell receta te shijshme e te thjeshta per cdo rast.
10:30
Shtëpitë Ekologjike
Detaje
Ep 15:Njihuni nga afër me disa prej shtëpitë më të jashtazakonshme të ndërtuara ndonjëherë. Arkitektët që i kanë projektuar dhe pronarët e tyre flasin për aspiratat, frymezimin dhe punen e madhe që fshihet pas ketyre ndertesash.
10:55
Të vërtetat mbi ushqimin
Detaje
Ep 1/Sheqeri:Çfarë thonë studimet e fundit shkencore për pasojat e sheqerit te ne? Po për kaloritë? Çfarë ndodh në të vërtetë kur marrim ilaçe? Misioni yne eshte te zbulojme keto te vërteta.
11:58
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 4:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
12:26
Nuse e pasur Nuse e varfer
Detaje
Ep 7:Çdo nuse desshiron qe dasma e saj te jete perrallore. Por a perputhen deshirat me buxhetin? nga nusja te dhendri; nga lulet te dekori, nga shoqerueset e nuses tek menuja. A mundet nje nuse me buxhet te vogel ta bej lluksoze diten e saj? Dhe a mundet nje nuse me buxhet te madh te mbetet e kenaqur?
12:48
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 1/Dhoma e femijeve:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
12:53
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 2/Dhoma e tharjes:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
13:03
Gatuajme per femijet
Detaje
Ep 2:Ushqimet shijojne me shume kur jane pergatitur nga duart e vogla te femijeve. Ne kuzhine me mamin te besh duart pis eshte dicka e mire.
13:38
Stili im
Detaje
Ep 2/Sez 5:Vizitat tona shoqeruar nga arkitekte vazhdojne! Projekte te mira, frymezuese dhe udhezuese treguar ne vend nga pronaret dhe arkitektet.
14:06
Kopshtari
Detaje
Ep 7:Këshilla të vyera rreth artit të kopshtarisë për të rikrijuar në shtëpi një parajsë plot oksigjen.
14:29
Gordon gatuan ne shtepi
Detaje
Ep 12:Jemi ne shtepine e nje prej shefave me ne ze te momentit, Gordon Ramsays. Se bashku me familjen e tij, do te na tregoje se si mund te gatuajme shpejt, thjesht dhe ne menyre te perkryer shume receta te cilat mund te shoqerojne vaktet tona.
14:56
Sfida Imobiliare
Detaje
Ep 17:Sfida Imobiliare eshte i pari dhe i vetmi format televiziv i ketij lloji ne Shqiperi. Ne fokus te ketij emisioni eshte sfida dhe prezantimi i ofertave me te mira te tregut imobiliar. Kliente me një buxhet te percaktuar duan te blejne një apartament cilesor, komod dhe funksional qe i pershtatet nevojave të tyre….keto cilesi dhe apartamentin e endrrave mund ti gjejnë vetëm ne oferten e dy agjenteve: Zhakut dhe Luanit…
15:23
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 12:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
15:42
Arkitekture madheshtore
Detaje
Ep 7:Njihuni me projektet më të guximshme arkitekturore të shtëpive. Nga konvertimi i mullinjve të vjetër deri te ndërtimi i shtëpive nëntokësore, me vetëm një element të përbashkët-Ekstravagancën e një arkitekture madhështore.
16:31
Kursi themelor i kuzhinës
Detaje
Ep 2:Ky është i vetmi kurs kuzhine që do tju nevojitet. Do tju shoqërojmë hap pas hapi nga gatimet me speca djegës dhe erëza e deri te pjekja e ushqimit të shpejtë si pjesë e recetave të gostive.
17:00
Odisea e luleve
Detaje
Ep 1/Trendafili:Aroma te mrekullueshme, ngjyrat unike simbolika dhe historia e tyre e manhitshme na tregojne se perse lulet zene nje vend te rendesishem ne kulturen dhe zemrat tona.
17:34
Arreduesit e Yjeve
Detaje
Ep 7:Dekorues që kushtojnë miliona dollarë janë të gatshëm të shpenzojnë gjithçka vetëm për të realizuar dëshirat më të zjarrta të yjeve.
18:16
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 8:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
18:32
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 11/Sez 1:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
19:00
Gatime per 15 minuta
Detaje
Ep 8:Jamie Oliver, shefi britanik, nje personazh mediatik dhe aktivist I fushates kunder ushqimit te gatshem ne shkolla, na tregon ne LIVING si te gatuajme nje vakt te shendetshem ne vetem 15 minuta.
19:24
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 4:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
19:54
Shtëpitë Ekologjike
Detaje
Ep 9:Njihuni nga afër me disa prej shtëpitë më të jashtazakonshme të ndërtuara ndonjëherë. Arkitektët që i kanë projektuar dhe pronarët e tyre flasin për aspiratat, frymezimin dhe punen e madhe që fshihet pas ketyre ndertesash.
20:17
Thesaret e botes
Detaje
Ep 34 -Pont Du Gard - Francia
20:32
Jeta e nje foodbloger
Detaje
Ep 25:Blogerja italiane Chiara Maci pasionin e saj per kuzhinen e ktheu ne nje profesion te vertete duke futur keshtu ne sirtar diplomen e saj ne jurisprudence. Permes blogut te saj ajo sjell receta te shijshme e te thjeshta per cdo rast.
20:42
Jeta e nje foodbloger
Detaje
Ep 26:Blogerja italiane Chiara Maci pasionin e saj per kuzhinen e ktheu ne nje profesion te vertete duke futur keshtu ne sirtar diplomen e saj ne jurisprudence. Permes blogut te saj ajo sjell receta te shijshme e te thjeshta per cdo rast.
20:56
Kopshtet franceze
Detaje
Ep 2/Kopshtet e perimeve:Monty Don na tregon historitë që fshihen pas kopshteve më të famshme të Francës. Këtu përfshihen kopshte me mure të dizenjuara, lëndina me lule të mrekullueshme dhe ujëvara me punime artistike për të kënaqur shijet e të dashurave dhe grave të monarkëve. Monty, sheh se si gjatë gjithë historisë, francezët kanë përdorur kopshtet si një shprehje publike e parave, fuqisë dhe pasionit
21:58
Emisioni I veres
Detaje
Ep 4:Mirë se vini në "Emisionin e verës", një reportazh dedikuar gjithçkaje që lidhet me verën, ushqimin e mirë dhe udhëtimet!
22:21
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 2/Cote DAzur:Charlie Luxton nderrmerr nje udhetim permes destinacioneve me te bukura te mesdheut, duke na treguar shtepite me arkitekturen, dizajnin dhe pamjet qe ju lene pa fryme.
23:09
Lartesite e shpirtit
Detaje
Dokumentar:Psikologia dhe hipnoterapistja Dr.Fleura Shkembi, ka udhetuar drejt Tajlandes per te perjetuar nje nga guidat me te jashtezakonshme per ngritjen shpirterore. Fituese e nje burse te pazakonte, Fleura qendroi per 14 dite ne tempullin Dhammakaya, ne veri te Bankokut. Aty ajo mori pjese ne trajnimin intensiv "Peace Revolution", i cili ndihmon individet te gjejne paqen e brendshme duke sjelle nje eksperiencwe te jashtezakonshme te jeteses brenda nje tempulli, i cili dikton rregulla strikte, kuriozitete nga jeta e murgjeve budiste por edhe pamje te bukura te natyres tajlandeze.
23:35
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 2/Sez 2:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
23:58
Ne shoqerine e Betit
Detaje
Ep 4:Recetat e saj janë mjaftueshëm elegante dhe të thjeshta për ta kthyer gatimin në një formë argëtimi. Vaktet e saj të shëndetshme kanë filozofinë e tyre: "Përpjekje e vogël-kënaqësi e madhe". Le te bashkohemi me Beth Le Manach per tu argëtuar me stil.
00:22
Të vërtetat mbi ushqimin
Detaje
Ep 1/Sheqeri:Çfarë thonë studimet e fundit shkencore për pasojat e sheqerit te ne? Po për kaloritë? Çfarë ndodh në të vërtetë kur marrim ilaçe? Misioni yne eshte te zbulojme keto te vërteta.
01:21
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 4:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
01:48
Nuse e pasur Nuse e varfer
Detaje
Ep 7:Çdo nuse desshiron qe dasma e saj te jete perrallore. Por a perputhen deshirat me buxhetin? nga nusja te dhendri; nga lulet te dekori, nga shoqerueset e nuses tek menuja. A mundet nje nuse me buxhet te vogel ta bej lluksoze diten e saj? Dhe a mundet nje nuse me buxhet te madh te mbetet e kenaqur?
02:10
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 1/Dhoma e femijeve:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
02:15
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 2/Dhoma e tharjes:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
02:22
Gatuajme per femijet
Detaje
Ep 2:Ushqimet shijojne me shume kur jane pergatitur nga duart e vogla te femijeve. Ne kuzhine me mamin te besh duart pis eshte dicka e mire.
02:57
Stili im
Detaje
Ep 2/Sez 5:Vizitat tona shoqeruar nga arkitekte vazhdojne! Projekte te mira, frymezuese dhe udhezuese treguar ne vend nga pronaret dhe arkitektet.
03:21
Kopshtari
Detaje
Ep 7:Këshilla të vyera rreth artit të kopshtarisë për të rikrijuar në shtëpi një parajsë plot oksigjen.
03:44
Gordon gatuan ne shtepi
Detaje
Ep 12:Jemi ne shtepine e nje prej shefave me ne ze te momentit, Gordon Ramsays. Se bashku me familjen e tij, do te na tregoje se si mund te gatuajme shpejt, thjesht dhe ne menyre te perkryer shume receta te cilat mund te shoqerojne vaktet tona.
04:08
Sfida Imobiliare
Detaje
Ep 17:Sfida Imobiliare eshte i pari dhe i vetmi format televiziv i ketij lloji ne Shqiperi. Ne fokus te ketij emisioni eshte sfida dhe prezantimi i ofertave me te mira te tregut imobiliar. Kliente me një buxhet te percaktuar duan te blejne një apartament cilesor, komod dhe funksional qe i pershtatet nevojave të tyre….keto cilesi dhe apartamentin e endrrave mund ti gjejnë vetëm ne oferten e dy agjenteve: Zhakut dhe Luanit…
04:35
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 12:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
04:53
Arkitekture madheshtore
Detaje
Ep 7:Njihuni me projektet më të guximshme arkitekturore të shtëpive. Nga konvertimi i mullinjve të vjetër deri te ndërtimi i shtëpive nëntokësore, me vetëm një element të përbashkët-Ekstravagancën e një arkitekture madhështore.
05:41
Kursi themelor i kuzhinës
Detaje
Ep 2:Ky është i vetmi kurs kuzhine që do tju nevojitet. Do tju shoqërojmë hap pas hapi nga gatimet me speca djegës dhe erëza e deri te pjekja e ushqimit të shpejtë si pjesë e recetave të gostive.
06:06
Odisea e luleve
Detaje
Ep 1/Trendafili:Aroma te mrekullueshme, ngjyrat unike simbolika dhe historia e tyre e manhitshme na tregojne se perse lulet zene nje vend te rendesishem ne kulturen dhe zemrat tona.
06:40
Arreduesit e Yjeve
Detaje
Ep 7:Dekorues që kushtojnë miliona dollarë janë të gatshëm të shpenzojnë gjithçka vetëm për të realizuar dëshirat më të zjarrta të yjeve.
07:22
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 8:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
07:38
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 11/Sez 1:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
08:06
Horoskopi Javor
Detaje
Horoskopi per javen 27 Shkurt -05 Mars: Parashikimi i yjeve për javen në vazhdim. Gjithçka që ka të bëjë me shëndetin, punën, financat, jetën sociale dhe sentimentale.
08:15
Make Up
Detaje
Ep 15:Klio eshte vajza e kendshme italiane e cila do te ndaje me ne keshilla dhe sekrete mbi bukurine. Mesimet qe ajo ka marre ne Neë York do te ndihmojne te gjitha vajzat per te qene me te bukura se kurre.
08:40
Home Makeover
Detaje
Ep 18:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
08:48
Home Makeover
Detaje
Ep 19:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
08:59
Endrra ne furre
Detaje
Ep 6:Ky reality kuzhine ndjek fillesat e Jamie Oliver, një nga shefat më të famshëm britanik duke shpalosur episod pas episodi midis të përditshmes së zakonshme, jetës së pandalshme dhe ëndrrave të një të riu, recetat e mrekullueshme të atij që sot njihet si Shef Jamie Oliver.
09:32
Te cmendur pas kopshtarise
Detaje
Ep 8:Duke filluar që nga mbjellja e luleve të mrekullueshme, te riparimi i çative dhe i objekteve të vjetra, do të ofrojmë këshilla dhe ide që do tju ndihmojnë për shfrytëzimin dhe krijimin e ambienteve sa me të bukura ne hapësirën jashtë shtëpive tuaja.
10:19
Jeta e nje foodbloger
Detaje
Ep 21:Blogerja italiane Chiara Maci pasionin e saj per kuzhinen e ktheu ne nje profesion te vertete duke futur keshtu ne sirtar diplomen e saj ne jurisprudence. Permes blogut te saj ajo sjell receta te shijshme e te thjeshta per cdo rast.
10:35
Embelsirat e Anes
Detaje
Ep 26/Kek me vanilje dhe karamel:Shefja Anna Olson na fton ne kuzhinen e saj per te mesuar mjeshterine e pjekjes dhe embelsirave. Meringues, mousses ose muffins nuk ka shume rendesi sepse ne cdo episod shikuesit do te kalojne permes mesimeve te "embla" duke filluar nga bazat e pjekjes deri te teknikat e nje mastershefi te vertete.
10:58
Të vërtetat mbi ushqimin
Detaje
Ep 2/Kalorite:Çfarë thonë studimet e fundit shkencore për pasojat e sheqerit te ne? Po për kaloritë? Çfarë ndodh në të vërtetë kur marrim ilaçe? Misioni yne eshte te zbulojme keto te vërteta.
12:00
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 5:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
12:28
Nuse e pasur Nuse e varfer
Detaje
Ep 8:Çdo nuse desshiron qe dasma e saj te jete perrallore. Por a perputhen deshirat me buxhetin? nga nusja te dhendri; nga lulet te dekori, nga shoqerueset e nuses tek menuja. A mundet nje nuse me buxhet te vogel ta bej lluksoze diten e saj? Dhe a mundet nje nuse me buxhet te madh te mbetet e kenaqur?
12:51
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 3/Fregoriferi:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
12:56
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 4/Zyra:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
13:06
Gatuajme per femijet
Detaje
Ep 3:Ushqimet shijojne me shume kur jane pergatitur nga duart e vogla te femijeve. Ne kuzhine me mamin te besh duart pis eshte dicka e mire.
13:32
Stili im
Detaje
Ep 3/Sez 5:Vizitat tona shoqeruar nga arkitekte vazhdojne! Projekte te mira, frymezuese dhe udhezuese treguar ne vend nga pronaret dhe arkitektet.
14:08
Kopshtari
Detaje
Ep 8:Këshilla të vyera rreth artit të kopshtarisë për të rikrijuar në shtëpi një parajsë plot oksigjen.
14:31
Gordon gatuan ne shtepi
Detaje
Ep 13:Jemi ne shtepine e nje prej shefave me ne ze te momentit, Gordon Ramsays. Se bashku me familjen e tij, do te na tregoje se si mund te gatuajme shpejt, thjesht dhe ne menyre te perkryer shume receta te cilat mund te shoqerojne vaktet tona.
14:58
Rregullat e Arredimit
Detaje
Ep 4:Eshtë një cikël programesh arredimi që eksploron perceptimet dhe faktet e dizajnit. Duke nxjerrë në dukje faktin, që stili personal ndryshon nga rregullat e dizajnit.
15:32
Arkitekture madheshtore
Detaje
Ep 8:Njihuni me projektet më të guximshme arkitekturore të shtëpive. Nga konvertimi i mullinjve të vjetër deri te ndërtimi i shtëpive nëntokësore, me vetëm një element të përbashkët-Ekstravagancën e një arkitekture madhështore.
16:20
Thesaret e botes
Detaje
Ep 32 -Oviedo - Principato Delle Asturie - Spagna
16:35
Kursi themelor i kuzhinës
Detaje
Ep 3/gatime pikante:Ky është i vetmi kurs kuzhine që do tju nevojitet. Do tju shoqërojmë hap pas hapi nga gatimet me speca djegës dhe erëza e deri te pjekja e ushqimit të shpejtë si pjesë e recetave të gostive.
17:04
Odisea e luleve
Detaje
Ep 2/Iris:Aroma te mrekullueshme, ngjyrat unike simbolika dhe historia e tyre e manhitshme na tregojne se perse lulet zene nje vend te rendesishem ne kulturen dhe zemrat tona.
17:36
Arreduesit e Yjeve
Detaje
Ep 8:Dekorues që kushtojnë miliona dollarë janë të gatshëm të shpenzojnë gjithçka vetëm për të realizuar dëshirat më të zjarrta të yjeve.
18:19
Receta ne dy minuta
Detaje
Supë me kungull
18:20
Receta ne dy minuta
Detaje
Supe me Shafran Indie
18:21
Receta ne dy minuta
Detaje
Tarte me Portokall
18:23
Receta ne dy minuta
Detaje
Tavë me patate dhe kërpudha
18:24
Receta ne dy minuta
Detaje
Makarona me Fasule
18:28
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 12/Sez 1:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
18:55
Gatime per 15 minuta
Detaje
Ep 9:Jamie Oliver, shefi britanik, nje personazh mediatik dhe aktivist I fushates kunder ushqimit te gatshem ne shkolla, na tregon ne LIVING si te gatuajme nje vakt te shendetshem ne vetem 15 minuta.
19:19
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 2:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
19:35
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 5:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
20:05
Nga te shkaterruara ne te jashtezakonshme
Detaje
Ep 1:Ne kete emision do te njihemi me pronaret, shtepite e te cileve jane te shkaterruara. Do te shohim se si keto shtepi me nje buxhet te limitur do te shnderrohen ne shtepi te jashtezakonshme.
21:07
Kopshtet franceze
Detaje
Ep 3:Monty Don na tregon historitë që fshihen pas kopshteve më të famshme të Francës. Këtu përfshihen kopshte me mure të dizenjuara, lëndina me lule të mrekullueshme dhe ujëvara me punime artistike për të kënaqur shijet e të dashurave dhe grave të monarkëve. Monty, sheh se si gjatë gjithë historisë, francezët kanë përdorur kopshtet si një shprehje publike e parave, fuqisë dhe pasionit
22:10
Pasaportë Evrope
Detaje
Ep 4/Roma:Bashkohuni me Samanta Braun gjate nje udhetimi rreth bukurive te Evropes per te zbuluar madheshtine, kulturen dhe sekretet e saj.
22:34
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 3/Mallorca:Charlie Luxton nderrmerr nje udhetim permes destinacioneve me te bukura te mesdheut, duke na treguar shtepite me arkitekturen, dizajnin dhe pamjet qe ju lene pa fryme.
23:25
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 3/Sez 2:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
23:48
Arti i ricikimit me Mia Malcolm
Detaje
Ep 5:Ju prezantojme Mian, nje designer simpatike e cila udheton nga nje qytet ne tjetrin, ne kerkim te objekteve antike duke I dhene jete ne dekorimin e hapesirave moderne.
23:56
Arti i ricikimit me Mia Malcolm
Detaje
Ep 6:Ju prezantojme Mian, nje designer simpatike e cila udheton nga nje qytet ne tjetrin, ne kerkim te objekteve antike duke I dhene jete ne dekorimin e hapesirave moderne.
00:04
Të vërtetat mbi ushqimin
Detaje
Ep 2/Kalorite:Çfarë thonë studimet e fundit shkencore për pasojat e sheqerit te ne? Po për kaloritë? Çfarë ndodh në të vërtetë kur marrim ilaçe? Misioni yne eshte te zbulojme keto te vërteta.
01:01
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 5:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
01:29
Nuse e pasur Nuse e varfer
Detaje
Ep 8:Çdo nuse desshiron qe dasma e saj te jete perrallore. Por a perputhen deshirat me buxhetin? nga nusja te dhendri; nga lulet te dekori, nga shoqerueset e nuses tek menuja. A mundet nje nuse me buxhet te vogel ta bej lluksoze diten e saj? Dhe a mundet nje nuse me buxhet te madh te mbetet e kenaqur?
01:52
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 3/Fregoriferi:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
01:57
Te vesh rregull ne 5 minuta
Detaje
Ep 4/Zyra:Ky eshte nje emision qe ofron ide, sugjerime dhe zgjidhje te shpejta per te organizuar rremujen ne shtepine tuaj. Prezantuesja e emisonit; Sara, ofron truke mjaft te zgjuara qe çdo gje te jete ne vendin e duhur.
02:03
Gatuajme per femijet
Detaje
Ep 3:Ushqimet shijojne me shume kur jane pergatitur nga duart e vogla te femijeve. Ne kuzhine me mamin te besh duart pis eshte dicka e mire.
02:29
Stili im
Detaje
Ep 3/Sez 5:Vizitat tona shoqeruar nga arkitekte vazhdojne! Projekte te mira, frymezuese dhe udhezuese treguar ne vend nga pronaret dhe arkitektet.
03:00
Kopshtari
Detaje
Ep 8:Këshilla të vyera rreth artit të kopshtarisë për të rikrijuar në shtëpi një parajsë plot oksigjen.
03:23
Gordon gatuan ne shtepi
Detaje
Ep 13:Jemi ne shtepine e nje prej shefave me ne ze te momentit, Gordon Ramsays. Se bashku me familjen e tij, do te na tregoje se si mund te gatuajme shpejt, thjesht dhe ne menyre te perkryer shume receta te cilat mund te shoqerojne vaktet tona.
03:45
Rregullat e Arredimit
Detaje
Ep 4:Eshtë një cikël programesh arredimi që eksploron perceptimet dhe faktet e dizajnit. Duke nxjerrë në dukje faktin, që stili personal ndryshon nga rregullat e dizajnit.
04:14
Arkitekture madheshtore
Detaje
Ep 8:Njihuni me projektet më të guximshme arkitekturore të shtëpive. Nga konvertimi i mullinjve të vjetër deri te ndërtimi i shtëpive nëntokësore, me vetëm një element të përbashkët-Ekstravagancën e një arkitekture madhështore.
05:02
Thesaret e botes
Detaje
Ep 32 -Oviedo - Principato Delle Asturie - Spagna
05:17
Kursi themelor i kuzhinës
Detaje
Ep 3/gatime pikante:Ky është i vetmi kurs kuzhine që do tju nevojitet. Do tju shoqërojmë hap pas hapi nga gatimet me speca djegës dhe erëza e deri te pjekja e ushqimit të shpejtë si pjesë e recetave të gostive.
05:40
Odisea e luleve
Detaje
Ep 2/Iris:Aroma te mrekullueshme, ngjyrat unike simbolika dhe historia e tyre e manhitshme na tregojne se perse lulet zene nje vend te rendesishem ne kulturen dhe zemrat tona.
06:09
Arreduesit e Yjeve
Detaje
Ep 8:Dekorues që kushtojnë miliona dollarë janë të gatshëm të shpenzojnë gjithçka vetëm për të realizuar dëshirat më të zjarrta të yjeve.
06:52
Receta ne dy minuta
Detaje
Supë me kungull
06:54
Receta ne dy minuta
Detaje
Supe me Shafran Indie
06:55
Receta ne dy minuta
Detaje
Tarte me Portokall
06:56
Receta ne dy minuta
Detaje
Tavë me patate dhe kërpudha
06:58
Receta ne dy minuta
Detaje
Makarona me Fasule
07:01
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 12/Sez 1:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
07:27
Gatime per 15 minuta
Detaje
Ep 9:Jamie Oliver, shefi britanik, nje personazh mediatik dhe aktivist I fushates kunder ushqimit te gatshem ne shkolla, na tregon ne LIVING si te gatuajme nje vakt te shendetshem ne vetem 15 minuta.
07:50
Arti qe dhuron
Detaje
Ep 2:Jenna De Angeles na fton ne studion e saj per te na sjelle ide, dekor, dhurata dhe shume krijime te personalizuara per njerëzit e dashur.
08:06
Horoskopi Javor
Detaje
Horoskopi per javen 27 Shkurt -05 Mars: Parashikimi i yjeve për javen në vazhdim. Gjithçka që ka të bëjë me shëndetin, punën, financat, jetën sociale dhe sentimentale.
08:16
Make Up
Detaje
Ep 16:Klio eshte vajza e kendshme italiane e cila do te ndaje me ne keshilla dhe sekrete mbi bukurine. Mesimet qe ajo ka marre ne Neë York do te ndihmojne te gjitha vajzat per te qene me te bukura se kurre.
08:40
Home Makeover
Detaje
Ep 20:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
08:47
Home Makeover
Detaje
Ep 21:Ke nevoje qe dikush te jape nje dore per te sistemuar banesen tende? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojne me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetem ne 8 minuta ju do te ndiqni se si nje ambient mund te shderrohet ne ate qe ju vetem e kishit enderruar.
08:59
Kuzhina Orientale
Detaje
Ep 11:Kuzhina tajlandeze eshte nje përzierje elementesh e disa traditave te vendeve të Azisë Juglindore. Ky lloj gatimi vendos theksin në pjata të përgatitura lehtë me përbërës të fortë aromatike e pikante.
09:30
Super Dado
Detaje
Ep 1/Familja Baylie:Seriali hit që ju ofron teknika e këshilla si të jeni prindër të suksesshëm. Superdadoja, një Mary Poppins e kohëve moderne, emri i vërtetë i së cilës është Xho Frost, ka zhvilluar prej 16 vjetësh teknika unike për të ndihmuar prindërit në vështirësi me fëmijët e tyre tekanjozë.
10:12
Receta ne dy minuta
Detaje
Kotoleta patëllxhani
10:14
Receta ne dy minuta
Detaje
Krepa
10:16
Receta ne dy minuta
Detaje
Kroketa perimesh me susam
10:18
Receta ne dy minuta
Detaje
Kulaç
10:19
Receta ne dy minuta
Detaje
Makarona me mish
10:20
Receta ne dy minuta
Detaje
Tavë me patate dhe kërpudha
10:28
Shtëpitë Ekologjike
Detaje
Ep 16:Njihuni nga afër me disa prej shtëpitë më të jashtazakonshme të ndërtuara ndonjëherë. Arkitektët që i kanë projektuar dhe pronarët e tyre flasin për aspiratat, frymezimin dhe punen e madhe që fshihet pas ketyre ndertesash.
10:56
Të vërtetat mbi ushqimin
Detaje
Ep 3/Mbipesha:Çfarë thonë studimet e fundit shkencore për pasojat e sheqerit te ne? Po për kaloritë? Çfarë ndodh në të vërtetë kur marrim ilaçe? Misioni yne eshte te zbulojme keto te vërteta.
11:59
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 6:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
12:29
Nuse e pasur Nuse e varfer
Detaje
Ep 9:Çdo nuse desshiron qe dasma e saj te jete perrallore. Por a perputhen deshirat me buxhetin? nga nusja te dhendri; nga lulet te dekori, nga shoqerueset e nuses tek menuja. A mundet nje nuse me buxhet te vogel ta bej lluksoze diten e saj? Dhe a mundet nje nuse me buxhet te madh te mbetet e kenaqur?
12:52
Thesaret e botes
Detaje
Ep 9 - Kambanoret e Belgjikës
13:11
Gatuajme per femijet
Detaje
Ep 4:Ushqimet shijojne me shume kur jane pergatitur nga duart e vogla te femijeve. Ne kuzhine me mamin te besh duart pis eshte dicka e mire.
13:38
Stili im
Detaje
Ep 4/Sez 5:Vizitat tona shoqeruar nga arkitekte vazhdojne! Projekte te mira, frymezuese dhe udhezuese treguar ne vend nga pronaret dhe arkitektet.
14:12
Biznes familjar
Detaje
Ep 1/Sez 1:Shumë kohë para krijimit të bankave, dyqanet e pengjeve ishin forma kryesore e kreditimit të konsumatorëve në SHBA. "Biznes familjar" ju fut në botën shumëngjyrëshe të këtij biznesi, ku prej tre brezash udhëheq familja Herrison.
14:33
Gordon gatuan ne shtepi
Detaje
Ep 14:Jemi ne shtepine e nje prej shefave me ne ze te momentit, Gordon Ramsays. Se bashku me familjen e tij, do te na tregoje se si mund te gatuajme shpejt, thjesht dhe ne menyre te perkryer shume receta te cilat mund te shoqerojne vaktet tona.
14:57
Rregullat e Arredimit
Detaje
Ep 5:Eshtë një cikël programesh arredimi që eksploron perceptimet dhe faktet e dizajnit. Duke nxjerrë në dukje faktin, që stili personal ndryshon nga rregullat e dizajnit.
15:30
Arkitekture madheshtore
Detaje
Ep 9:Njihuni me projektet më të guximshme arkitekturore të shtëpive. Nga konvertimi i mullinjve të vjetër deri te ndërtimi i shtëpive nëntokësore, me vetëm një element të përbashkët-Ekstravagancën e një arkitekture madhështore.
16:19
Jeta e nje foodbloger
Detaje
Ep 7:Blogerja italiane Chiara Maci pasionin e saj per kuzhinen e ktheu ne nje profesion te vertete duke futur keshtu ne sirtar diplomen e saj ne jurisprudence. Permes blogut te saj ajo sjell receta te shijshme e te thjeshta per cdo rast.
16:30
Mbreti i çokollatës
Detaje
Ep 10:Pastiçieri i madh dhe "maitre chocolatier" Ernst Knam bashke me ekipin e tij te eksperteve pergatisin embelsira dhe krijime te medha skulpturash prej cokollate per klientelen e tyre gjithnje e më kerkuese kerkuese.
16:57
Odisea e luleve
Detaje
Ep 3/Lili i ujit:Aroma te mrekullueshme, ngjyrat unike simbolika dhe historia e tyre e manhitshme na tregojne se perse lulet zene nje vend te rendesishem ne kulturen dhe zemrat tona.
17:30
Mace apo Qen?
Detaje
Ep 1:Te "armatosur" me zbulimet me te fundit shkencore, Chris Packham dhe Liz Bonnin do te sfidojne njeri-tjetrin per ti dhene pergjigje pyetjes se famshme se-Kush jane me te mire, macet apo qente?
18:30
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 13/Sez 1:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil
18:59
Qeni im
Detaje
Ep 7:Nje emision me mikun me te mire te njeriut. Keshilla, sugjerime, dhe takime me miq te Living qe kujdesen me perkushtim per qenin.
19:21
Një arkitekte nëper panaire
Detaje
Ep 3:Nuk është aspak një turiste e zakonshme. Duke udhëtuar nëpër botë Karen LeBlanc është një arkitekte në kërkim të dizajneve dhe projektimeve origjinale. Gjatë vizitave të saj nëpër panaire të ndryshme ajo takohet me mendjet brilante të arkitekturës dhe dizajnit duke eksploruar lidhjet mes kulturës dhe krijimtarisë.
19:30
I shpejt dhe i shijshëm
Detaje
Ep 6:Nill Perri, një nga shefat me te mire në Australi ndjek filozofinë e tij, "gatuaj shpejt por me shije". Nga përgatitja e pastave të thjeshta deri te zgara me prodhime deti, Nil ju tregon se recetat sensacionale jo domosdoshmërisht janë të vështira për tu përgatitur.
20:01
Rreth botës në 80 kopështe
Detaje
Ep 9:Monty Don ka vizituar 80 kopshtet me te medhenj te botes. Seriali eshte xhiruar ne 18 muaj. Nje liber gjithashtu eshte publikuar me eksperiencat ne kete program.
21:04
Udhetime me jaht
Detaje
Ep 3/Evropa Romantike:Hipni ne bordin e nje udhetimi me jaht per te zbuluar vende te manhitshme, bukuria e te cilave shijohet vetem nga uji.
22:04
Pasaportë Evrope
Detaje
Ep 5/Sevilja:Bashkohuni me Samanta Braun gjate nje udhetimi rreth bukurive te Evropes per te zbuluar madheshtine, kulturen dhe sekretet e saj.
22:28
Nga te shkaterruara ne te jashtezakonshme
Detaje
Ep 3:Ne kete emision do te njihemi me pronaret, shtepite e te cileve jane te shkaterruara. Do te shohim se si keto shtepi me nje buxhet te limitur do te shnderrohen ne shtepi te jashtezakonshme.
23:30
Te udhetosh me stil
Detaje
Ep 4/Sez 2:Arti i te jetuarit, tradita te pazakonta, peizazhe mbresëlënëse, shëtitje dhe pamje magjepsëse ne emisionin me te ri ne Living; Te udhëtosh me stil