Kujdesi për fytyrën

Maskë me mjaltë dhe kos për efekt antirrudhë dhe shkëlqim të lëkurës

+

maskarer

Të përgatisësh vetë produktet e bukurisë nuk është aq e vështirë sa mendohet ! Maska, eksfoliant, krem për trupin ose ujë tonik? Është mjaft e thjeshtë dhe mbi të gjitha argëtse.
Filloni me receta të thjeshta që kanë përbërës natyralë dhe do ta shihni sesi do të reagojë lëkura juaj . Maska e mëposhtme ka efekt antirrudhë dhe sjkëlqen lëkurën nga brenda jashë.
50 ml mjaltë
50 ml kos natyral i trashë (i kulluar)
4-5 pika lëng limoni
4-5 pika vaj bajame, jojobe ose kokosi
Përziejini të gjithë përbërësit bashkë dhe pastaj aplikojeni në fytyrë.
Lëreni të veprojë për 15-20 minuta dhe shpëlajeni me ujë të vakë