Kujdesi për fytyrën

Truku i thjeshtë për t’i bërë buzët të duken më plota

+

lippstk
Buzët e mëdha janë kthyer në një trend, sidomos vitet e fundit, ku shumë femra i nënshtrohen ndërhyrjeve të kushtueshme kirurgjikale, të cilat në shumë raste mund të rezultojnë edhe fatale.

Por estetistët sugjerojnë se në vend të këtyre ndërhyrjeve, mund të përdorim disa truke të thjeshta dhe natyrale. Mbi të gjitha nuk janë të dëmshme, kushtojnë shumë pak dhe ju marrin vetëm disa minuta kohë, shkruan Panorama. Ky truk i thjeshtë që do t’ju tregojmë, do t’ju ndihmojë të keni buzë voluminoze dhe të shëndetshme.

Përbërësit:
1 lugë kafeje spec i kuq
1 lugë kafeje kripë
1 lugë kafeje vaj ulliri

Përgatitja:
Përziejeni kripën me specin e kuq dhe më vonë hidhni vaj ulliri duke e përzier derisa të krijohet një masë e qullët, por edhe pak e fortë. Masazhoni buzët për pak minuta dhe bëhuni gati për të dalë.