Guidë për shëndetin

Kjo është përzierja magjike që pastron sinuset e infektuara dhe të bllokuara

+

sinozitti

Lista e përdorimeve të uthullës vazhdon e zgjatet dhe përdorimi më i fundit lidhet me infeksionin e sinuseve. Infeksionet në këtë zonë të fytyrës shkaktohen nga një virus dhe shoqërohet me simptoma të shumta si dhimbje koke, ethe dhe dhimbje. Ndërsa mjekimi mund të ndihmojë për të lehtësuar simptomat, përdorimi i uthullës së mollës është një metodë më e sigurtë dhe natyrale për të qetësuar dhimbjen. Ky lëng magjik përmban vitamina, minerale , fibra, dhe është e pasur me antioksidantë. Përdorni përizerjen e më poshtme për të zbutur simptomat e një infeksioni dhe për të forcuar sistemin tuaj imunitar për të nxitur shërimin!
Përbërësit
1/2 filxhan ujë
1/4 filxhan uthull molle
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë çaji piper i kuq
Lëng limoni
Përgatitja:
Pasi të keni zierë ujin, përziejeni me uthullën e mollës. Shtoni mjaltin, piperin e kuq dhe më pas limonin.
Pini përzierjen rregullisht deri sa infeksioni të jetë zhdukur.