Aktualitet

Si do të jetë moti gjatë fundjavës? Sërish lajme jo të mira

+

moteieiparsh
Është fundjava e disatë që moti luan me dëshirën tonë për të qenë pranë detit në fundjavë. Edhe këtë të diel, sipas parashikimeve, është mirë të mos i bëni gati rrobat e banjës. Bëni mirë që të ndryshoni destinacion, pasi fundjava do jetë me reshje shiu. Sado që nuk parashikohen rreshje të dendura e të vazhdueshme, nuk do të mungojnë në kohë të ndryshme të ditës.
Ditën e shtunë vranësirat do jenë ta pranishme gjatë gjithë kohës dhe në vendet malore do ketë reshje shiu.
Ndërsa ditën e diel do të ketë reshje shiu në të gjithë territorin e vendit.
Ndonëse gjatë javës temperaturat kanë qenë të larta në fundjavë ato do të pësojnë rënie.