Agnesa Vuthaj vendosë të na tregojë sekretin e freskisë dhe bukurisë së saj ndër vite

+

agnesrwer

Agnesa Vuthaj, mbretëresha e kurorës së bukurisë për vitin 2004, vazhdon të mbetet një ndër femrat më të pëlqyera, jo vetëm për bukurinë, por edhe për stilin e saj të të jetuarit. Ne të Living kemi pasur fatin ta kemi vazhdimisht pjesë të editorialeve tona të modës. Si fillim, si bukuroshja e Prizrenit, më pas, si sipërmarrëse e markës së saj të çantave dhe këpucëve e për t’u rikthyer në kohë si fshatarja e lumtur, Çoçarja. Këtë herë, ajo vjen si femra e brishtë e viteve `70, por që sjell një frymë të re, duke ruajtur me fanatizëm bukurinë femërore. Edhe vetë Agnesës i pëlqen ajo dekadë, i pëlqen stili dhe mënyra se si mbaheshin femrat e atyre viteve e do të kishte dashur që, për një periudhë, të jetonte ato kohë ose të paktën të bëhej pjesë e “Studio 54” në Nju Jork. “Flower Power” është shprehja e famshme e lëvizjes hipi të atyre viteve, që do të thotë fuqia e luleve dhe kërkonte të vendoste paqen në botë. Moda e asaj periudhe është një revolucion i tërë, që pasqyron një zhvillim kulturor e ekonomik në mbarë botën. Pantallona kauboj, këpucë me platformë, stil hipi, këmisha e bluza të qëndisura, funde të gjata e ngjyra të ndezura, janë ikonat e modës së asaj periudhe.

fotbrendarete

Vijon ne faqen e dyte