Menu vjeshte 23 Shtator 2022

Si të përgatisni hap pas hapsi gliko shalqiri

Menu vjeshte

Kjo recetë u përgatit nga Kuzhina Zana

PËRBËRËSIT: 2 kg lëkura të qëruara shalqiri, 2 kg sheqer, 4 gota me ujë, 1 kokërr limon, thumba karafili, barbarozë dhe pak gëlqere.

PËRGATITJA: Lekurat qe duhet te perzgjidhni per gliko duhet te jene te trasha. Ne fillim qeroni lekurat nga ngjyra jeshile dhe e kuqja dhe pritini ne format qe deshironi. Bashkoni lekurat me 3-4 luge gelqere duke i holluar me uje dhe lerini per gati 1 ore ne menyre qe te ruajne formen dhe ngjyren. Pasi i nxirrni nga uji gelqeres shpelajini mire me uje te rrjedhshem derisa te dali uji i paster. Ne nje tenxhere hidhni sheqerin, ujin,l ekurat dhe vendosini te ziejne per 30 minuta. Me pas hiqeni tenxheren dhe hidhni lengun e nje limoni per ta vazhduar procesin diten tjeter. Diten tjeter ziejeni serish derisa glikoja te mari ngjyre te arte dhe te behet si copa kristali. Ne fund shtoni gjethet e barbaroses dhe karafilin sipas deshires. Mbushni kavanozat e sterilizuar dhe ruajini ne nje vend te erret.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor